ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » טיפול בקשישים

טיפול בקשישים

מהן אפשרויות הטיפול בבני גיל הזהב? איך בוחרים אחות פרטית? כיצד ילדים להורים מבוגרים יכולים לממן את הטיפול בהם?

עלייה בתוחלת החיים מביאה איתה דילמות חדשות שלא היו קיימות בעבר. מלבד ישראל שבה תוחלת החיים היא מהגבוהות בעולם המערבי, יש עוד מדינות שמתמודדות עם התלבטויות דומות. בין היתר, שאלת המפתח היא מה האפשרות הטובה ביותר לטפל בבני גיל הזהב ובעיקר בקשישים. כמו כן, כיום ברור שכאשר יכולת התפקוד של קשישים נפגעת, אפשרויות הטיפול הן בעלות השפעה דרמטית על איכות החיים שלהם.

חיפשת מטפלת סיעודית? נשמח לתת לך יד

יד לאחיות היא חברת שירותי סיעוד שתעניק לך שקט נפשי. ילדים להורים מבוגרים יכולים לפנות אלינו בכל רגע נתון כדי לקבל שירותי ייעוץ, מה גם שמאחורינו ניסיון משמעותי בהתאמת מטפלות לצרכי המשפחה. אם חיפשת לאחרונה פתרונות טיפול בקשישים ולא ידעת מאיפה להתחיל, נשמח לתת לך יד.

אפשרויות טיפול בקשישים

המצב הנוכחי מעלה מספר אפשרויות של טיפול בקשישים ובבני גיל הזהב. האפשרות הראשונה היא טיפול בקהילה, שבה למעשה הקשיש נשאר בבית ומביאים אליו מטפלת. במקרים כאלה אפשר גם לבחור בין מטפלת סיעודית ומטפלת רגילה, כאשר השאיפה היא להתאים את היקף וסוג הטיפול למצב הרפואי. אם לא בטוחים לגבי סוג הטיפול שמתאים לקשישים, ניתן להתייעץ עם רופא המשפחה ולקבל הפניה מסודרת.

בחירת אחות פרטית לפי צרכי המשפחה

חשוב מאוד שילדים להורים מבוגרים יבחרו עבורם אחות פרטית לפי הצרכים הרחבים של בני המשפחה. זה אומר שצריך לקחת בחשבון את עלויות הטיפול, את מספר הימים בשבוע שבהם המטפלת יכולה להגיע ואפילו את הכימיה בין הצדדים. היות ולעיתים קרובות מערכת היחסים בין הילדים למטפלת תשפיע גם על איכות הטיפול בהורה הקשיש, שיתוף פעולה פורה הוא תנאי לשקט נפשי.

טיפול בבתי אבות ומוסדות דיור מוגן

אפשרות אחרת שעומדת לרשות ילדים להורים מבוגרים היא להעביר אותם למוסדות דיור מוגן ובתי אבות. ההבדל הוא שבתי אבות מיועדים בדרך כלל לקשישים במצב סיעודי או של תשישות נפש, בעוד דיור מוגן מיועד לבני גיל הזהב ששומרים על עצמאות מסוימת. גם כאן, ההחלטה על אפשרות טיפול ספציפית היא פונקציה של המצב הרפואי וכשירותו הנפשית והגופנית של הקשיש.

מימון אפשרויות טיפול בקשישים

אפשרויות הטיפול הקיימות ממומנות במלואן או בחלקן על ידי המוסד לביטוח לאומי. מלבד זכויות בביטוח הלאומי, ניתן לקבל עזרה במימון הטיפול דרך לשכות הסיעוד השונות. לחילופין, אפשר לבדוק מה הכיסוי שיש להורים הקשישים בפוליסת הביטוח הפרטית.

נותנים יד לך ולהורים

חברת הסיעוד יד לאחיות תעניק לבני המשפחה שלך את הטיפול המסור ביותר. אם ברצונך לברר על אפשרויות טיפול בקשישים ולדאוג לעתיד של בני גיל הזהב, נשמח לקבל את הפרטים המלאים שלך דרך האתר.

אודות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *