ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » מה חשוב לדעת לפני העסקת מטפלות סיעוד?

מה חשוב לדעת לפני העסקת מטפלות סיעוד?

לכל מי שיש לו ניסיון עם העסקת מטפלות סיעוד, יודע עד כמה העניין הזה הוא עניין לא קל. יש לא מעט בעיות עשויות להתעורר בעת העסקה, ומוטב שתגיעו מוכנים לקראת התהליך עצמו. כך לא תמצאו את עצמכם נפגעים או פוגעים באנשים שאותם אתם מעסיקים. החשיבות של מטפלות סיעודיות היא חשיבות גבוהה, וגם תנאי העסקה חשובים באותה המידה. במאמר הבא אנו נציג בפניכם את כל הדברים החשובים שאתם תהיו מוכרחים להכיר. כך תוכלו לדעת כי אתם נכנסים לתהליך עצמו בלב שלם וללא חששות.

מטפלות סיעוד צריכות לדעת בראש את מהות התפקיד

עוד לפני שאתם מעסיקים מטפלת סיעודית כזאת או אחרת יהיה עליכם להגדיר את התפקיד. אל תצאו מנקודת הנחה כי ההגדרה של התפקיד היא ברורה ומובנת לכולם. ככל שתהיו ספציפיים, כך תוכלו למנוע מצבים של אי נעימות במעלה הדרך. כדי שתוכלו להגדיר בצורה ברורה את מהות התפקיד, מוטב כי תבינו בדיוק מה אתם צריכים. כך יהיה לכם קל להסביר למטפלת עצמה מה אתם מצפים ממנה לעשות. תיאום ציפיות עוד בתחילת הדרך היא האלמנט הכי קריטי להימנעות מבעיות עתידיות שעלולות לצוץ.

תמיד צריך לשוחח עם מעסיקים קודמים

לפני שאתם מעסיקים מטפלות סיעוד, מוטב כי תשוחחו עם המעסיקים הקדומים שלהן. כך תוכלו לקבל את תמונת המצב הכי מדויקת, זאת שלא תשאיר לכם מקום לספק. כמו שאתם רוצים לשמוע המלצות על אנשי מקצוע שאתם מכניסים אליכם לבית. כך גם תצטרכו לקבל חוות דעת על המטפלת הסיעודית שאמורה לטפל בבן המשפחה. במקרה הזה שיחות עם מעסיקים קודמים יכולות להדליק לא מעט נורות אדומות שיש להתייחס אליהן.

תוודאו שיש לכם איך לממן מטפלות סיעוד

יכולים להיות לא מעט אפיקי מימון עבור מטפלות סיעודיות, אך עליכם לבחון אותם מבעוד מועד. אל תביאו את עצמכם למצב שבו אתם מעסיקים מטפלת סיעודית שלא תוכלו לשלם לה. אי תשלום למטפלת זה עבירה על החוק, ולא תוכלו להתחמק מכך כאשר תדרשו לשלם. זוהי הסיבה שעוד לפני שאתם מכניסים את עצמכם לעולם הזה, תעשו בדיקה מקיפה. תבינו בדיוק מהן העלויות, ואיך אתם מביאים את עצמכם למצב שבו אתם משלמים.

הכינו את הבית לקראת הכניסה של המטפלת

בעת העסקת מטפלות סיעוד, אתם מוכרחים תמיד להיות עם יד על הדופק. לכן עוד לפני שהמטפלת מגיעה אליכם, מוטב להכין את הבית לקראתה. בין אם הכוונה היא למקום שינה, ובין אם הכוונה היא למצלמות אבטחה לצורך בקרה. כך תוכלו לדעת כי אתם לא מכניסים בן אדם שאינכם סומכים עליו אל תוך הבית. ובו בזמן אתם מעניקים לו את כל מה שדרוש כדי שההתאקלמות תהיה נוחה. בשורה התחתונה יש לכם אינטרס משותף לספק למטפלת הסיעודית את כל התנאים כדי שהכול יעבור בשלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *