ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » מטפלת לקשישים

מטפלת לקשישים

מתי קשישים זקוקים לשירותי סיעוד? איך בוחרים מטפלת? מי מקבל גמלת סיעוד? קשישים זקוקים לשירותי סיעוד שיאפשרו להם לבצע פעולות יום יומיות. את רוב השירותים ניתן לקבל ממטפלת סיעודית מוסמכת ולכן חשוב לבחור אותה היטב.

מטפלת לקשישים

הבית שלך לשירותי סיעוד

באתר "יד לאחיות" מחכה לך מידע עדכני על שירותי סיעוד לקשישים בטווח רחב של גילאים.

מאפיינים של שירותי סיעוד

שירות סיעודי של מטפלת לקשישים יכול להתאים לכל אדם שזקוק לסיוע. בין היתר, ניתן להיעזר בשירות לצרכים כגון:

  • לקיחת תרופות
  • ביצוע בדיקות תקופתיות ביתיות כמו מדידת לחץ דם
  • אכילה, רחצה והתניידות
  • ניקיון וסידור הבית
  • עריכת קניות ובישול

מטפלת לקשישים לפי מצב רפואי

חשוב להתאים את סוג השירות למצב הרפואי שבו נמצאים הקשישים. בהקשר הזה, ההבדל העיקרי הוא בין מצב רפואי זמני או קבוע.

יכול לעניין אותך גם:

הבדלים בין סוגי טיפולים

מטפלת לקשישים יכולה לספק מגוון רחב של טיפולים. את סוג הטיפולים בוחרים בהמלצת הרופא ותוך התאמה לגיל הקשיש וכמור למצבו הרפואי.

טיפול רפואי

טיפול רפואי ניתן על ידי מטפלת שמוסמכת לכך. ההסמכה יכולה להיות מהתחום של אחיות או מתחום הסיעוד.

טיפול אישי

טיפול אישי מתמקד בצרכים ספציפיים של הקשיש ולאו דווקא בדרישות רפואיות מיוחדות. כמו כן, את הטיפול האישי ניתן להתאים לצרכי המשפחה המורחבת.

טיפול ביתי

טיפול ביתי ניתן בסביבה הקרובה של הקשיש. היות והרבה קשישים בוחרים להישאר בבית ולא לעבור למוסדות דיור מוגן, הטיפול הביתי חייב להיות מוקפד ומקצועי.

תדירות הטיפול הסיעודי בקשישים

קשישים ובני משפחותיהם יכולים לבחור האם לתאם טיפול מדי יום, מספר ימים בשבוע למשך כמה שעות או באופן קבוע. את סוג והיקף השירות של מטפלת לקשישים קובעים תוך התייחסות לצרכי המטופל ולאחר התייעצות עם בני המשפחה.

התאמה אישית למטפלת

ההיבט החשוב ביותר בבחירת מטפלת לקשישים הוא התאמה אישית. בעזרת התאמה אישית ניתן למנוע מהקשיש תחושות של מבוכה ולשפר את איכות החיים שלו.

מעקב אחר התקדמות הטיפול

טיפול סיעודי איכותי וברמה גבוהה נמדד בשינוי שעובר על המטופל. אם קשישים משתפרים בעקבות הטיפול, ניתן גם להרחיב אותו ל-24 שעות ביממה.

מימון הטיפול הסיעודי

בישראל ניתן לממן את השירותים של מטפלת לקשישים דרך סל הבריאות הממלכתי, קופות החולים או חברות הביטוח הפרטיות. בשביל למצוא את דרך המימון הרלוונטית צריך להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים.

קבלת גמלת סיעוד

גמלת סיעוד מטעם הביטוח הלאומי ניתנת עבור מטפלת לקשישים לפי קריטריונים אחידים. הקריטריונים העיקריים הם גיל, סוג המגורים, מידת ההזדקקות לעזרה וגובה הכנסה.

כאן בשביל הבריאות שלך

חברת "יד לאחיות" גאה לרכז עבורך את כל המידע הרלוונטי על שירותי טיפול סיעודי בקשישים. כעת אנו ממליצים לך להשאיר פרטים באתר כדי שאחד מנציגינו יתאם עבורך מטפלת לקשישים בהקדם.