ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » איך לשפר את שגרת היומיום באמצעות אביזרי עזר טיפוליים?

איך לשפר את שגרת היומיום באמצעות אביזרי עזר טיפוליים?

בשגרה היומיומית בחייו של הקשיש כרוכים הרבה מאד קשיים פיזיים, שמביא איתו הגיל ולעיתים גם המצב הבריאותי. כשמדובר על קשיש סיעודי, לרוב אנחנו נעזרים בעזרה מבחוץ. לא רק מטפלת סיעודית שמגיעה בכל יום או מתגוררת בבית הקשיש ומספקת טיפול לאורך כל שעות היום, אלא גם ציוד ואביזרים שיכולים להקל משמעותית על השגרה.

אביזרי עזר לסיעודיים

אילו אביזרי עזר כדאי שתכירו?

מקלות הליכה והליכונים

לא פעם קשישים נמנעים מלצאת מהבית או לבצע פעילויות פיזיות בגלל קושי בהליכה. מטפלת סיעודית שנמצאת עם הקשיש יכולה להכניס לשגרת היום טיול קצר מחוץ לבית, באוויר הצח, מה שיכול לשפר באופן משמעותי את יומו. כדי לעשות זאת בקלות, אפשר להיעזר במקלות הליכה או בהליכונים, בהתאם למצבו של הקשיש.

אביזרי תמיכה וישיבה באמבטיה ובשירותים

יש קשישים שבגלל הקושי להיכנס לאמבטיה או למקלחת בבית מתקשים לשמור על שגרת ניקיון. מטפלת סיעודית אמנם יכולה לסייע לקלח את הקשיש, אבל כדי לשמור על כבודו ולאפשר לו מעט עצמאות אפשר להיעזר גם באביזרים שונים. בחנויות המתמחות בנגישות אפשר למצוא אביזרי תמיכה וישיבה לאמבטיה וגם לשירותים. בין האביזרים: כסאות לישיבה באמבטיה, הגבהה לאסלה, מנופים לנשיאת הקשיש לאמבטיה ועוד.

קופסאות סידור לכדורים

יש קשישים שלוקחים בכל יום כמה סוגי תרופות שונות. כדי לעשות סדר ולייעל את שגרת היומיום וגם כדי לא לשכוח את הכדורים, כדאי לסדר אותם בקופסאות חלוקה. הקופסאות מגיעות עם כיתוב לכל יום ואפשר להניח בכל תא את הכדורים היומיים. מטפלת סיעודית יכולה להיות אחראית על הקופסה ולא תצטרך בכל יום להכין את הכדורים מחדש.

זכוכית מגדלת

קשישים רבים הם כבדי ראייה ומתקשים בקריאה. כדי לשמור על השגרה היומיומית של צפייה בטלוויזיה, קריאת ספרים ועיתונים, אפשר להיעזר גם בזכוכית מגדלת. סטים של זכוכית מגדלת שכוללים כמה סוגים, יכולים לעזור ביומיום לקרוא כל מסמך עם אותיות קטנות ולשמור על יכולות הקריאה של הקשיש.

אביזרי שמיעה

לא מדובר רק במכשירי שמיעה שהם חלק מהטיפול בקשיש, אלא באביזרים שיכולים ללוות את שגרת היומיום. שעון מעורר עם רטט, מגבר אישי, טלפון אלחוטי עם ווליום מוגבר ואוזניות להגברת הווליום בשיחות באמצעות הטלפון הנייד, אלו רק חלק מהאביזרים שנכנסים לקטגוריה הזו ויכולים לסייע לקשיש בשגרת היומיום.

כורסאות קימה

כורסאות טלוויזיה נוחות שתומכות בגב הן תוספת מצויינת לכל סלון בבית של קשיש. היום ניתן לרכוש כורסאות טלוויזיה שקל לקום מהן, כאשר הן יוצרות שיפוע במהלך הקימה ומסייעות לעבור מתנוחת ישיבה לעמידה. המעבר העצמאי מהכורסא לעמידה והליכה בקלות יכול לסייע למטפלת סיעודית להמשיך בפעולות שהיא מבצעת ולאפשר לקשיש קצת יותר חופש פעולה.

למרות שהעסקת מטפלת סיעודית היא הדרך הטובה ביותר לשיפור איכות חייו של קשיש סיעודי, הרי שגם אביזרי העזר יכולים לסייע והדוגמאות שהבאנו כאן הן רק כמה דוגמאות מעולם שלם של אביזרים.:

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]