ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » כיצד תוכלו להקל על החלמת קשישים אחרי ניתוח או אשפוז?

כיצד תוכלו להקל על החלמת קשישים אחרי ניתוח או אשפוז?

למרבה הצער, בשלב כלשהו בחיינו, מגיעה העת בה אנו מתוודעים בעל כורחינו בצורה זו אחרת לקשיים הפיזיים והנפשיים הכרוכים בטיפול באחד מבני המשפחה שלנו לאחר ניתוח שעברו או לאחר שחוו אשפוז ממושך. הניסיון אף מלמד אותנו באופן טבעי כי הטיפול בבני המשפחה הקשישים קשה ומייגע יותר מכל טיפול אחר אלא שכיום יש ביכולתכם להקל משמעותית על יקיריכם באמצעות העסקתם של עובדים רפואיים וסיעודיים מיומנים אשר יסייעו להם לחזור לשגרה בהקדם האפשרי – ובה בעת יעניקו לכם את השקט הנפשי המיוחל.

 החלמת קשישים אחרי ניתוח או אשפוז

ליווי רפואי מהרגע הראשון

בראש ובראשונה תוכלו לשכור את שירותיה של אחות פרטית לאחר ניתוח אשר תגיע לביתכם כבר אחרי השחרור מבית החולים ותלווה את הוריכם למחרת הניתוח ובמשך כל תקופת ההחלמה. היתרון היחסי של האחות נעוץ כמובן בעצם יכולתה להעניק טיפול רפואי מגוון בזמן אמת כך שאתם תוכלו לשהות בעבודה בידיעה שבכל רגע נתון גורם מוסמך ומורשה נמצא עמם – ובשורה התחתונה לשלווה הנפשית הזו אין מחיר.

מעבר לכך, חשוב לזכור גם שאם תבחרו לשכור אחות פרטית הרי שהיא תוכל להוציא לכם מרשמים לחלק מהתרופות שלהן יזדקקו יקיריכם ואף לרכוש אותם עבורם בבית המרקחת בעת הצורך וכך לחסוך גם לכם זמן יקר.

השגחה צמודה לאורך כל הדרך

לחילופין, אם יקירכם סיים לאחרונה הליך רפואי שמחייב בעיקר התאוששות איטית ולא סיוע רפואי מסביב לשעון הרי שתוכלו לשכור את שירותיה של מטפלת סיעודית אשר תדאג לכל צרכיו – החל מהפיקוח בכל הנוגע למועדי נטילת התרופות וכלה במתן סיוע בהאכלה או רחיצה במידה ומדובר באדם הנמצא במצב סיעודי. לצד הסיוע האישי תוכל המטפלת הסיעודית לבצע לכל הפחות חלק מעבודות הניקיון בבית והבישול בבית – וכן לקחת על עצמה את מלאכת רכישת המצרכים.

מלבד זאת, לנוכחותה של המטפלת הסיעודית יתרון יחסי נוסף שלא כדאי להתעלם ממנו – עצם העובדה שבבית נוכח אדם נוסף תאפשר לכם ליהנות מתחושת ביטחון שערכה לא יסולא בפז ואילו ההורים שלכם יוכלו לנהל שיחה עם המטפלת וכך לא ירגישו בודדים. הידיעה שאתה לא לבד ושיש לידך מישהו שעמו ניתן לשוחח משפרת פלאים את מצבם הנפשי של המטופלים ומאיצה כתוצאה מכך את תהליך ההחלמה כולו.

לישון בשקט

הפתרונות שהוצגו עד כה נועדו להעניק לכם את השקט הנפשי הדרוש בשעות היממה שבהן אתם נמצאים בעבודה – אלא שלרשותכם עומדת אופציה נוספת שנועדה להעניק לכם שקט נפשי גם כשאתם ישנים – אחות לילה.

אחות הלילה תשהה לצדם של ההורים שלכם, תטפל בהם במסירות ובמחויבות ותדאג לכל מחסורם בעת הצורך. האחות תוכל לסייע למטופל בנטילת התרופות ותעניק לו את הטיפול הרפואי הנדרש בכל רגע נתון – לרבות הזמנת האמבולנס במידה ומצבם יחמיר חלילה.

לבסוף, כדאי לזכור שבזמן ההתאוששות ממחלה או מניתוח, הגוף שלנו אינו מתנהג בבוקר ובלילה באותה הצורה כאשר דווקא שעות הלילה שבהן טמפרטורת הגוף עלולה לעלות באופן פתאומי נוטות להיות מסוכנות יותר. על כן, החשיבות הטמונה בנוכחותה של אחות פרטית שתלווה את יקירכם אף מקבלת משנה תוקף מהרגע בו שוקעת השמש.

בסיכומו של דבר כדאי לזכור שחווית הטיפול ביקיריכם לאחר ניתוח או אשפוז לא חייבת להיות מעיקה או מייגעת – אתם יכולים להפוך אותה לנעימה בהרבה עוד היום.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *