ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » רגע אחרי הניתוח: איך להקל על ההחלמה בבית החולים?

רגע אחרי הניתוח: איך להקל על ההחלמה בבית החולים?

ניתוח, גם כזה שאינו מסובך או ארוך, מחייב החלמה, אפילו של כמה ימים בודדים. כשמדובר על קשיש שעובר ניתוח, אנחנו צופים לא פעם תהליך ארוך יותר מהרגיל, הן בזכות המערכת החיסונית הנחלשת עם הגיל והן בגלל הגיל עצמו. כיצד ניתן להקל על ההחלמה במהלך ימי האשפוז בבית החולים?

טיפול סיעודי לאחר ניתוח

הנה כמה דברים שאנחנו יודעים מניסיוננו שמסייעים לקשישים בימי ההחלמה וההתאוששות בבית החולים.

תמיכה משפחתית – גם של הדור הצעיר

עוד לפני העזרה הפיזית והטיפולית, התמיכה של בני המשפחה מהווה חלק חשוב בהחלמה. לצד טיפול סיעודי חם ואוהב של עובדת או מטפלת, בני המשפחה צריכים להיות שם, לתת כתף, לחבק ולאהוב. לפעמים לא מדובר בעזרה פיזית בכלל, אלא בתמיכה נפשית בעזרת שיחה, חיבוק או פשוט לשבת ולהיות שם.

כדאי לשלב במערכת התמיכה הזו גם את הדור הצעיר – הנכדים או הנינים. הדור הצעיר שיגיע לבקר את הקשיש יביא איתו אנרגיה ושמחה.

עיסוי, פעילות גופנית או פיזיותרפיה:

בימים שאחרי הניתוח, כאשר כבר ניתן לרדת מהמיטה ולהיות בתנועה, כדאי לסייע לקשיש בהקלה על כאבים ובשיפור התנועה.

עיסוי עדין, פעילות גופנית קלילה כמו הליכה איטית וגם תמיכה של פיזיותרפיסט במקרים מסוימים יכולים לסייע לשיפור ההרגשה לאחר הניתוח. פעילות גופנית מתונה בליווי רפואי ובתמיכה של טיפול סיעודי מתאים, יכולה לזרז את ההחלמה ולשפר את הסיכויים לחזור לשגרה נעימה.

ייעוץ תזונתי

תופעות לוואי כמו צרבות, יובש בפה, כאבי בטן או בעיות במערכת העיכול הם חלק מהחיים של קשיש בעל בריאות חלקית או לקויה. לפעמים בגלל תרופות שונות ולפעמים פשוט בגלל ההליך הרפואי שעבר.

אנחנו ממליצים על ליווי של יועץ תזונתי שיוכל להנחות את בני המשפחה איזה מזון כדי לצרוך לאחר הליך כירורגי זה או אחר, איך לתת דרך האוכל כוחות ואנרגיה לקשיש. אם הקשיש מקבל טיפול סיעודי צמוד, יש להנחות את המטפלת כיצד להקפיד על שגרת התזונה של הקשיש.

טיפול סיעודי צמוד לאחר ניתוח

קשישים שלא נעזרים באופן קבוע בטיפול סיעודי, יכולים להעסיק אחות פרטית לאחר ניתוח למשל לתקופת ההחלמה וההתאוששות בלבד. טיפול סיעודי צמוד בבית החולים מאפשר לקשיש לקבל את כל מה שהוא צריך תוך טיפול מסור אחד על אחד, גם בשעות שבהן בית החולים עמוס והאחיות והרופאים לא יכולים לתת תשומת לב אישית.

ליווי של מטפל סיעודי יכול לסייע גם למשפחה להרגיש שגם בשעות שבהן הקשיש נמצא לבדו בבית החולים, עדיין יש איתו מישהו שיכול לטפל, להיות לעזר ולתמוך. טיפול סיעודי בזמן אשפוז והחלמה מניתוח הוא השקט הנפשי שלכם והוא מבטיח שהקשיש יקבל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, גם במציאות שבה בתי החולים עמוסים.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *