ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » ההוצאות הכרוכות בהעסקת מטפלת סיעודית

ההוצאות הכרוכות בהעסקת מטפלת סיעודית

העסקת עובדת סיעודית, גם דרך חברה מתמחה, כרוכה בהוצאות מסוימות שכדאי לקחת בחשבון. חברות הביטוח וקופות החולים מסייעות במימון הטיפול, ולמרות זאת חשוב להיערך בהתאם ולהכיר את ההוצאות הצפויות, שלא תמיד נלקחות בחשבון. לרוב, הטיפול בהעסקת העובדת הסיעודית נמצא בידי בני המשפחה – הילדים או הנכדים. לא תמיד מדובר באנשים שבאופן טבעי מכירים את הנושא.

אנחנו רוצים לסייע לכם ולאפשר לכם להיכנס לתהליך בצורה ברורה ובהירה. כדי לעשות סדר בבלגן, הנה כמה מההוצאות שצריך להכיר מראש, לפני שלוקחים מטפלת סיעודית.

העסקת מטפלת סיעודית

תשלומים במסגרת תנאי ההעסקה

העסקת מטפלת סיעודית כרוכה כמובן בתשלומים חודשיים קבועים, למעשה מדובר במשכורת לכל דבר שכוללת את כל הזכויות הניתנות לעובדים בישראל כחוק. לצד השכר החודשי הקבוע, ניתן לעובדת הסיעודית תשלום על ימי חופש, לפי החוק, על ימי מחלה ולימי חג, עד 9 ימי חג על פי דתם.

השכר הממוצע של מטפלת סיעודית בישראל עומד על כ-5000 שקלים, כאשר חברות הביטוח והביטוח הלאומי משתתפים במימון השכר.

אגרות ותשלומים להבאת מטפלת זרה

במקרים רבים מדובר במטפלת שמגיעה ישירות מארץ מוצאה, כאשר לפעמים ראיון העבודה שלה מתקיים מרחוק, בשיחת טלפון מקדימה. במקרה כזה המשפחה יכולה להחליט להעסיק את העובדת וחברת שירותי הסיעוד מסייעת בתהליך הבאתה של העובדת.

כאשר מביאים מטפלת זרה מחו"ל ישנם תשלומים מקדימים למשרד הפנים, תשלומי אגרות ועוד. במקרה כזה כדאי בהחלט לעבוד עם חברת סיעוד מקצועית שתוכל ללוות את התהליך ולהסביר על כל אחד מהשלבים בדרך.

הוצאות הכנת הבית

מטפלת סיעודית שמתגוררת בבית עם הקשיש מגיעה לבית חדש ועומדת לחיות בו את חייה, גם אם מדובר בתקופה קצרה. לכן, צריך להכין את הבית ולדאוג לחדר נעים ונוח. במקרים רבים בית הקשיש אינו מוכן לקלוט את המטפלת, ולרוב מישהו מחברת הסיעוד יבוא לוודא לפני תחילת העבודה שהכל מוכן עבורה.

הוצאות כמו רכישת מצעים, כלי אוכל חדשים, מיטה חדשה או כל דבר אחר שצריך, לפי המצב בבית, היא הוצאה לכל דבר שכדאי לקחת בחשבון. בנוסף, מגוריה של המטפלת עם הקשיש פירושה יותר מצרכי אוכל בבית, ולמרות שמדובר בתוספת קטנה להוצאות, עדיין מדובר בהוצאה לכל דבר.

קרן פיצויים וביטוחים

מה קורה כאשר העובדת עוזבת את בית הקשיש? לפי החוק אם העובדת עבדה מעל שנה מגיע לה פיצויים. זאת לצד ביטוחים שונים שיש לקחת בחשבון. הוצאה זו משתנה כמובן לפי תנאי ההעסקה של העובדת.

תשלום חברת הסיעוד

חברות הסיעוד כמובן מתווכות ומוצאות את המטפלות מטעמן ולכן הן חלק מהמשוואה. התשלום משתנה מחברה לחברה ולפי תהליך הליווי ולכן כדאי לברר מראש מה אומר החוזה מול חברת הסיעוד.

למרות ההוצאות המתלוות להעסקת מטפלת סיעודית, עדיין מדובר בעזרה ממש בבית הקשיש ולעיתים קרובות התועלת הרבה יותר גדולה מההוצאה הכספית.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *