ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » בחירת אחות פרטית – מידע חיוני

בחירת אחות פרטית – מידע חיוני

על אף שיותר ויותר אנשים נעזרים בשירות אחות פרטית, רבים אינם יודעים מהו שירות זה, עד שמתעורר הצורך בו. מה כולל השירות? מהן תפקידיה של האחות הפרטית? באיזה מצב צריך או רצוי להיעזר בשירותיה? כל אלו שאלות חשובות, שעליהן נשיב בזו אחר זו.

למי מיועד שירות אחות פרטית?

שירות אחות פרטית מיועד לאנשים שעברו הליך כירורגי, וזקוקים, אמנם, להשגחה ולמעקב, אך מצבם הרפואי אינו מחייב המשך אשפוז בבית החולים ומאפשר להם להשתחרר לביתם, ולבצע את המעקב שם.

מלבד השגחה ומעקב, מהם תפקידיה של האחות הפרטית?

בהתאם להנחיות הרופאים, האחות הפרטית תערוך בדיקות שונות, כמו לחץ דם, למשל, תיתן למטופל זריקות ותסייע לו ליטול תרופות.

מהם יתרונותיו של שירות האחות הפרטית?

ראשית, לשהייתו של המטופל בבית, במקום בו הוא מרגיש בנוח, השפעה רבה על תחושותיו של המטופל. אם אתם או בני משפחתכם מצויים לפני או אחרי ניתוח ותינתן לכם האפשרות לעבור את תקופת ההחלמה בבית, עם כמה שפחות ביקורים בבית החולים, אנו בטוחים כי רבים מכם יעדיפו שירותי אחות פרטית לאחר ניתוח על פני שהייה ממושכת בבית החולים.

שנית, זמינותה הבלעדית של האחות לצרכיכם או לצרכי יקיריכם בלבד, ללא הסחות דעת וללא חלוקת הזמן ותשומת הלב בין כמה מטופלים, מבטיחה טיפול מסור, מקצועי ואישי יותר, ומעניקה תחושת ביטחון.

שלישית, אחות פרטית ניתן לבחור כך שתתאים למטופל באופן המדויק ביותר, הן מבחינת צרכיו והן ברמה הבין-אישית. אנו מאחלים לכם ולבני משפחתכם החלמה מהירה, כמובן, אך לעיתים פרק ההחלמה אינו קצר, והאחות מלווה את המטופל תקופה ממושכת, והופכת לגורם מרכזי וחשוב בחייו. על כן, כדאי שמעבר להיותה מקצועית ומנוסה, תהיה גם נעימה, אדיבה וסבלנית. חשוב גם שהמטופל יוכל לתקשר איתה בקלות, על מנת שתבין את צרכיו ורצונותיו ותוכל להיענות להם במהירות.

על מה חשוב שתקפידו בעת בחירת אחות פרטית עבורכם או עבור בני משפחתכם?

יש הרבה אחיות פרטיות מנוסות ומקצועיות, וכאשר אתם בוחרים אחות פרטית, כדאי שתקדישו תשומת לב לדגשים הבאים:

  • יחס אישי – כאמור, מעבר להיותה מקצועית, על האחות להיות גם נעימה, לנסוך במטופל תחושת רוגע וביטחון, ולתת לו להרגיש שביכולתו לפנות אליה, לשאול אותה שאלות ולהעלות בפניה בקשות שונות.על כן, בחרו באחות שאתם מתרשמים כי היא מסורה, בעלת יחסי אנוש טובים וגישה נעימה.
  • יכולת תקשורת עם המטופל ובני משפחתו – מאחר והתקשורת עם האחות חשובה ויומיומית, רצוי לנסות ולבחור באחות הדוברת היטב את שפתם של המטופל ושל בני המשפחה. יש מטופלים שיעדיפו אחות הדוברת את שפת אמם, ואם יש כזו בנמצא, זה בהחלט עשוי להקל על התקשורת ולהפוך אותה לברורה וקולחת יותר.
  • ניסיון עם מטופלים שעברו הליך רפואי דומה – על אף שאחיות מוכשרות לטפל בקשת של מקרים רפואיים, העדיפו לבחור באחות שכבר צברה ניסיון עשיר עם מטופלים שעברו הליך רפואי דומה, ותהיה ערוכה לכל שאלה ולכל בקשה מצד המטופל ומשפחתו.

במידה ואתם או בני משפחתכם עתידם לעבור ניתוח ושוקלים להסתייע בשירותיה של אחות פרטית, נשמח בחברת שירותי הסיעוד יד לאחיות לעמוד לרשותכם, לספק לכם את כל המידע הדרוש, להשיב לשאלותיכם, לייעץ לכם ולהתאים עבורכם אחות פרטית שתלווה אתכם כל הדרך עד להחלמה.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *