ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » אמצעי חירום שחשוב שיהיו בבית הקשיש הסיעודי

אמצעי חירום שחשוב שיהיו בבית הקשיש הסיעודי

מצב בריאותי לקוי וטיפול סיעודי משמעותם הפתעות שיכולות להתרחש במהלך הדרך. קשיש שמתגורר לבדו או עם אחות סיעודית קבועה, יכול להרגיש לא טוב ולהזדקק לעזרה בו ברגע. אמצעי חירום המיועדים לאוכלוסיה המבוגרת יכולים להציל חיים. אלו הם כמה אמצעי חירום שכדאי להתקין בבית הקשיש.

אמצעי חירום לבית הקשיש הסיעודי

לחצני מצוקה

לחצן מצוקה המחובר למוקד הוא אמצעי חירום חשוב מאד, המותקן היום בבתיהם של קשישים רבים. הסיבה לכך פשוטה – במקרה של מצב חירום יכולה אחות סיעודית שנמצאת בבית להזעיק עזרה ממוקד החירום.

גם הקשיש עצמו או כל בן משפחה אחר יכולים בלחיצת כפתור להזעיק עזרה. ישנן כמה חברות מתמחות המציעות התקנת לחצני מצוקה וחיבור למוקדי החירום, זאת לרוב לפי תשלום חודשי קבוע.

פעמון

לצד לחצני מצוקה שמאפשרים הזעקת עזרה בכל שעה, פעמון מצוקה יכול להיות מותקן ליד מיטתו של הקשיש ולהיות מחובר לחדרה של אחות סיעודית או כל מטפל אחר שנמצא בבית יחד עם הקשיש. במקרה של בעיה, יכול הקשיש ללחוץ על הפעמון ולהזעיק את המטפל, הן בשעות היום והן בשעות הלילה. פעמון לקריאה לעזרה מותקן ליד מיטת הקשיש ומאפשר לו ללחוץ בקלות על לחצן נוח ולקרוא למטפלת.

טלפון מצוקה

טלפון שולחני שמאפשר שמירה של מספרים בזכרון, תכנות עוצמה וצליל לשמיעה ברורה וכן לחצנים גדולים עם אותיות ברורות לעין, גם לאנשים המתקשים בראייה. הטלפון כולל פונקציה של חיוג למוקדי חירום כמו מגן דוד אדום וכן מענה באמצעות שלט לשיחה נכנסת. טלפון לחצן מצוקה כולל גם הקראה של פקודות כמו חיוג וניתוק והוא מגיע בשפות שונות.

מערכת חיישנים

מערכת מתקדמת וחכמה שמיועדת לשמירה על הבטחון בתוך הבית. בין אם הקשיש מתגורר בעצמו או נעזר במטפלת סיעודית אפשר לרשת את הבית בחיישנים שמאפשרים לבן המשפחה לקבל אינפורמציה בכל עת על מה שקורה בבית. החיישנים מחוברים לדלת, למיטה, לחלונות ולכל מקום אחר שיכול להוות מקור פריצה או סכנה.

מערכת החיישנים יעילה במיוחד כאשר מדובר בקשישים הסובלים ממחלות כמו דמנציה ואלצהיימר ויכולים לצאת מהבית בלי להיות מודעים למעשיהם.

מצלמות

במקרים רבים בני המשפחה אמנם חשים טוב יותר כאשר מגיעה אחות סיעודית להתגורר עם הקשיש, אך עדיין רוצים לפקח על מה שקורה בבית ולראות שהקשיש מטופל כמו שצריך. מצלמות אבטחה הן פתרון נוח לכך. המצלמות כיום מחוברות לתוכנה שמאפשרת לצפות במה שקורה בבית הקשיש מכל מכשיר – בין אם מדובר בטלפון נייד, מחשב נייד או במחשב בעבודה. כך ניתן לוודא שהקשיש מקבל את הטיפול הטוב ביותר ושהכל כשורה בבית.

מערכת אזעקה

מערכת אזעקה מגנה על הבית לא רק במקרה של פריצות, אלא מסייעת גם במקרה שבו בבית יש קשיש הסובל מאלצהיימר או דמנציה ויכול למצוא את עצמו יוצא מהבית במהלך הלילה בלי יכולת להבין את מעשיו. במקרה זה תופעל אזעקה שתעיר את המטפלת הסיעודית או יתבצע דיווח למוקד.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *