ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » טיפול רגשי

טיפול רגשי

בשנים האחרונות עולה יותר ויותר המודעות לחשיבות בריאות הנפש. רבים כבר הבינו כי על מנת לטפל בנפש בצורה הטובה ביותר יש צורך בטיפול רגשי, מקצועי ומדויק, כזה שמתאים את עצמו לכל אחד ואחת. לצערנו, יש עדיין אנשים רבים שמאמינים שמדובר במותרות, על אף שאין זה המצב. טיפול נפשי ורגשי הוא טיפול הכרחי עבור כל אדם, במיוחד אם הוא זקוק לסיוע רפואי כלשהו.

מדוע חשוב לשלב טיפול רגשי עם טיפול רפואי?

התמודדות עם מצב רפואי מורכב יכולה להעלות, לצד הקושי הפיזי, גם קשיים נפשיים רבים: השוני במידת העצמאות של האדם החולה, תחושות אשמה שעלולות לצוף בעקבות הצורך בעזרה, הקושי בהתמודדות עם ההסתגלות למצב החדש וכן הלאה. במידה והקשיים הנפשיים אינם מטופלים הם עלולים להקשות על החולה במידה רבה ואף להחמיר את מצבו הרפואי והבריאותי.

מהסיבה הזו חשוב מאוד לשלב טיפול רגשי לצד טיפול רפואי מתאים. חשוב שלכל אדם המתמודד עם קושי רפואי יהיה מקום שבו הוא יוכל לפרוק את אשר על ליבו ולקבל מענה מתאים מאיש או אשת מקצוע מוסמכים ומנוסים.

טיפול נפשי וסיעוד – שני תחומים משיקים

כפי שעולמות הסיעוד באים לסייע ולהקל לאנשים המתמודדים עם קשיים גופניים, כך הטיפול הנפשי נועד לאפשר הקלה לנפשם של אותם אנשים. זוהי הסיבה שבדיורים מוגנים רבים מוצע שירות טיפול פסיכולוגי לדיירי המקום, כך שתמיד יהיה להם מקום לדבר על הקשיים שלהם בסביבה מכילה שתוכל גם להעניק להם כלים להתמודדות בהמשך.

אנחנו ב״יד לאחיות״ רואים בטיפול הנפשי כאח ורע לטיפול הפיזי שאנחנו מציעים לכלל המטופלים שלנו, ולכן אנו מקפידים לשים עליו דגש מיוחד.

האם אחות פרטית יכולה להעניק גם טיפול רגשי?

כמובן שכן. כפי שלרופאים יש התמחויות רבות ומגוונות כך גם לאחיות, ורבות מהן בוחרות להתמחות גם במתן מענה נפשי לצרכי המטופלים. אחיות פרטיות רבות שמות לעצמן למטרה להיות האוזן הקשבת של המטופלים שלהן, זו שתהיה שם עבורם בשעות הקושי, תכיל את המורכבויות שאיתם הם מתמודדים – תוך שהן מעניקות להם כלים וטיפול רפואי כנדרש. עם זאת, חשוב לבחור את האחות בקפידה ולוודא שיש לה את ההכשרה המתאימה וכי היא בעלת ניסיון בתחום.

אם לסכם, טיפול רגשי הוא נדבך הכרחי ונחוץ בכל אספקט טיפולי, אך בהכרח כאשר מתמודדים עם אתגר רפואי כרוני או סיעודי. במידה ואתם או הקרובים לכם זקוקים לטיפול מסוג זה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר. אנחנו נדאג לצוות ביניכם לבין האחות המתאימה ביותר למשימה, זו שתהיה שם בשבילכם ברגעי הקושי, הפיזיים והנפשיים כאחד, ותסייע לכם לצאת מהם אל עבר עתיד טוב יותר. במידה ויש לכם שאלות נוספות או שאתם מוכנים לצאת לדרך, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון שלנו: 077-2396023.