ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » 5 סימנים שיעידו שהטיפול הסיעודי שבחרתם יעיל ואיכותי

5 סימנים שיעידו שהטיפול הסיעודי שבחרתם יעיל ואיכותי

אנחנו מגייסים מטפלת סיעודית שנראית לנו מתאימה, חושבים על מסגרת היום ושגרת הטיפול הסיעודי, נכנסים לתוך השגרה ונהנים משקט נפשי, כשאנחנו יודעים שההורים הקשישים, קרוב המשפחה שעבר ניתוח או כל אדם קרוב אחר שזקוק לעזרה סיעודית נמצא בידיים טובות.

לא פעם אנחנו לא יודעים לאמוד האם טיפול סיעודי מתבצע בצורה יעילה ואיכותית. אנחנו מלאים בשאלות, בוחנים ולא בטוחים שבני המשפחה היקרים שזקוקים לעזרה מקבלים באמת את השירות הטוב ביותר.

איך נאמוד הצלחה של טיפול סיעודי? 5 סימנים שיעידו שהטיפול אפקטיבי.

טיפול סיעודי יעיל

האם מתקיימת שגרת יום מסודרת?

אחד הדברים שאדם סיעודי זקוק לו באופן קבוע הוא סדר יום שכולל את כל המטלות והמשימות שיכולות לעזור לו להתאושש או לשפר את איכות חייו. משעות קבועות בהן הוא לוקח את התרופות ועד לזמני הארוחות ושעת השינה. סדר יום בריא, יעיל ומותאם אישית לצרכים של המטופל הוא הבסיס לטיפול סיעודי איכותי.

האם המטופל הסיעודי משתף פעולה?

ברוב המקרים אנחנו יכולים לראות טיפול סיעודי יעיל ואיכותי כאשר המטופל מתחבר למטפלת הסיעודית ומאפשר לו לטפל בו ולעשות את מטלותיו. אם המטופל הסיעודי משתף פעולה עם התהליך והמטפל יכול לבצע את מטלותיו – הטיפול יהיה טוב ויעיל.

טיפול סיעודי איכותי מתבסס בסופו של דבר על חיבור טוב, המבוסס על אמון, רגישות והבנה. כאשר המטופל מרגיש שהוא נמצא עם מישהו שהוא יכול לסמוך עליו ומשתף איתו פעולה, הטיפול יכול להיות הרבה יותר אפקטיבי.

האם יש שיפור בריאותי או שיפור באיכות החיים?

קשישים סיעודיים שמקבלים טיפול סיעודי זוכים להרבה יותר מליווי של מטפל. הם אוכלים בשעות מסודרות, המזון שהם צורכים מפוקח ולכן בריא יותר ובמקרים מסוימים הם פעילים יותר. כל אלו מעודדים שיפור בריאותי או לכל הפחות שיפור באיכות החיים.

טיפול סיעודי שכולל שמירה על מועדי לקיחת התרופות, בדיקות כמו לחץ דם וסוכר, הליכה קצרה או פעילות ספורטיבית וארוחות מסודרות מטיב עם איכות החיים ויוצר לא פעם שיפור בריאותי.

האם מצב רוחו של הקשיש טוב יותר?

כבני אדם, גם כאשר אנחנו מגיעים למצב סיעודי, אנחנו יכולים בקלות להראות את רגשותינו ולשקף את מצב הרוח שלנו. אם טיפול סיעודי נעשה בצורה רגישה, נעימה ותוך בניית מערכת יחסים תומכת וטובה, מצב רוחו של הקשיש ישתפר, הוא ירגיש שיש לו למי לפנות ויש מי שמבין את צרכיו.

במקרים רבים, חולים סיעודיים סובלים מדכאון, תחושת תקיעות, עצבות על השינוי שחל בהם. טיפול סיעודי איכותי שמתייחס גם להבט הרגשי, יכול לעשות פלאים גם למצב הרוח.  

האם יש תקשורת טובה?

טיפול סיעודי טוב הוא טיפול המבוסס על תקשורת טובה, לא רק עם המטופל עצמו אלא גם עם המשפחה והקרובים לו שמעורבים בשיקולי הטיפול ונמצאים שם כדי לתמוך ולעזור. חשוב שהמטפל הסיעודי ישמור על תקשורת טובה עם בני המשפחה ויוכל להציף נושאים חשובים או לקבל הנחיות בצורה מכובדת ומכבדת.

אם עניתם בחיוב לגבי השאלות האלו, תוכלו להבין שהטיפול שמקבל קרוב המשפחה היקר שלכם הוא טיפול מסור וטוב.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *