ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » מטפלת סיעודית במשרה חלקית – מדריך למשפחה המחפשת

מטפלת סיעודית במשרה חלקית – מדריך למשפחה המחפשת

קשיש או חולה סיעודי שמתמודדים עם שינוי במצב הבריאותי ולעיתים גם הנפשי זקוקים בדרך כלל לאיזשהו סיוע. בין אם מדובר בטיפול סיעודי קבוע, שניתן 24 שעות ביממה על ידי מטפל שמתגורר עם הקשיש או טיפול של כמה שעות שעונה על הצרכים השונים של אותו מטופל ברגע זה – מהלבשה ועד בישול, ממדידת לחץ הדם ועד לטיול מחוץ לבית.

משפחות שפונות אלינו לקבלת סיוע סיעודי עבור בן המשפחה שואלות את עצמן לא מעט שאלות, בין אם מדובר בטיפול סיעודי קבוע או בטיפול של אחות סיעודית שמגיעה לכמה שעות בכל יום.

מטפלת סיעודית במשרה חלקית

אם אתם נמצאים אל מול האופציה השניה – אלו הם כמה דברים שכדאי שתדעו.

  1. מגיע לכם כיסוי

התהליך לקבלת מטפלת סיעודית, גם לכמה שעות ביום, דומה לתהליך שעוברת המשפחה כאשר היא רוצה להעסיק מטפל במשרה מלאה. לצד פנייה לחברת סיעוד, יש לפנות לביטוח הלאומי ולחברות הביטוח. התהליך כולל מילוי טפסים, בדיקות רפואיות והזמנה לועדה או ביקור של רופא מומחה.

לאחר סקירת חברות הביטוח, תינתן מכסת שעות שתכוסה על ידי הביטוח ותאפשר להעסיק אחות סיעודית במשך אותן שעות.

  1. התהליך יכול לקחת זמן

ישנם מקרים שבהם התהליך נגמר במהירות, בעיקר כאשר מדובר במצב רפואי ברור והתנהלות מהירה של הפקידים בביטוח הלאומי. במקרים אחרים, בהם אין מסמכים רפואיים עדכניים ויש צורך בבדיקות ובתהליכים נוספים, זהו תהליך שיכול לקחת זמן. אם אתם מרגישים שהגיע הזמן לקבל עזרה, פנו מיד ואל תשתהו.

  1. יש צורך בבדיקות רפואיות

כמו כל תהליך פנייה לביטוח לאומי לקבלת סיוע, גם תהליך של העסקת אחות סיעודית למספר שעות ביום כרוך בבדיקות רפואיות. לא תמיד מדובר בבדיקות נעימות. הן כוללות גם התייחסות למצב הרפואי הפיזי של המטופל, לצד בדיקות המצב הנפשי ובדיקת כשירות כללית.

במקרים רבים, ההחלטה כמה שעות טיפול יכוסו על ידי הביטוח ניתנת לאחר בדיקה אילו פעולות יכול אותו קשיש לבצע בעצמו ועד כמה הוא כשיר באופן כללי. ניתן לערער על ההחלטה ולהגיש טופס החמרת מצב במידה והמצב הבריאותי משתנה ויש צורך בשעות נוספות.

  1. מותר לכם לבחור מי תהיה העובדת

לאחר ששעות הטיפול אושרו על ידי הביטוח, תוכלו לפנות לחברת הסיעוד ולהתחיל לחפש את האחות הפרטית המתאימה לכם. כמו בכל תהליך העסקה של עובד, לא תמיד מרגישים חיבור ישיר לאחות או למטפל שמוצעים.

ניתן לבחור מי תהיה האחות המטפלת, לבקש מחברת הסיעוד לראיין כמה מועמדות ורק לאחר מכן לבצע החלטה שקולה. במקרים רבים, אחות סיעודית מתחילה לעבוד והמשפחה מגלה שאין חיבור, גם במקרה זה ניתן לפנות לחברת הסיעוד ולהחליף את האחות באשת מקצוע אחרת.

אנחנו ביד לאחיות מלווים אתכם צעד אחר צעד בחיפוש אחר אחות סיעודית איכותית, מקצועית ואמינה שתוכל לסייע ליקיריכם במשך כמה שעות ביום ועד ל-24 שעות ביממה – בהתאם לצורך.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *