ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » שירותים משלימים לקשישים: מה מציעות קופות החולים?

שירותים משלימים לקשישים: מה מציעות קופות החולים?

קופות החולים מתחרות זו בזו במתן שירותי הבריאות, אך יותר מכך – הן בונות לעצמן סל שירותים למשפחה, שמשלים את הבסיס הרפואי. עבור קשישים, סל השירותים המשלימים יכול להוסיף לא מעט איכות חיים. לצד טיפול סיעודי צמוד ומסור, יש שפע של פרקטיקות ואפשרויות שכדאי להכיר.

שירותים משלימים שמציעות קופות החולים

אז אילו שירותים משלימים מציעות קופות החולים?

ליווי תזונתי:

הגיל השלישי מביא איתו לא מעט אילוצים תזונתיים. קשישים רבים נאלצים לוותר על מוצרים מתוקים עם סוכר, לשמור על רמת הכולסטרול ולהקפיד על סיבים תזונתיים, סידן ועוד. ליווי תזונתי הוא אלמנט שיכול לשפר רבות את איכות חייהם, גם כאשר יש בבית טיפול סיעודי צמוד ודאגה לארוחות קבועות.

הליווי התזונתי של קופת החולים כולל פיקוח של תזונאי מוסמך. בנוסף, ישנם בקופת החולים מומחים לתזונה לגיל השלישי שיכולים לספק מענה מוגדר לצרכים של הקשיש.

טיפולי רפואה משלימה:

מדיקור סיני ועד לעיסוי רפואי, מהומאופתיה ועד רפלקסולוגיה, קופות החולים מציעות כיום לא מעט טיפולים משלימים בעלות נמוכה מאד או בכיסוי מלא של הביטוח הרפואי, בהתאם לביטוח המשלים של הקשיש.

טיפולי הרפואה המשלימה יכולים להקל על אינספור תסמינים שמגיעים עם הגיל, מקושי בשינה דרך כאבי גב ושרירים ועד לרעידות. כל קופת חולים מציעה ליווי של מטפלים מקצועיים בתחומים שונים של הרפואה המשלימה ולכן מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל תוך סקירת הטיפולים המשלימים המוצעים בכל קופה.

ייעוץ נפשי ופסיכולוגי:

ההתמודדות עם בעיות הגיל השלישי אינה פשוטה, גם כאשר מדובר בקשישים שמחובקים על ידי המשפחה ועל ידי מסגרת של טיפול סיעודי, קבועה או תקופתית.

לצד תמיכה בקשיש עצמו, מציעות קופות החולים סיבסוד של סדנאות משפחתיות לילדים ולנכדים, טיפולים אצל אנשי מקצוע בתחום רפואת הנפש, קבוצות תמיכה ועוד. גם במקרה הזה השירותים משתנים מקופה לקופה ולכן כדאי לברר מה האופציות העומדות בפניכם.

פעילויות העשרה – הרצאות וחוגים

בשנים האחרונות קופות החולים משקיעות לא מעט בפיתוח תוכניות לבריאות המשפחה, כאלו שמוסיפות ערך מוסף לצד הטיפולים הרפואיים.

הקופה מציעה מגוון רחב של פעילויות העשרה – מסדנאות תזונה דרך הרצאות על נושאי בריאות ועד לחוגים ולקבוצות ייעודיות. במקרה כזה, לא פעם התמיכה והמידע מתאים למשפחות שמתמודדות עם טיפול בקשיש סיעודי ורוצות לקבל עוד כלים ולהרחיב את מעגל התמיכה.

הנחות על רכישת תרופות ותוספי תזונה

הביטוח המשלים של קופות החולים מסייע ברכישת תרופות ותוספי תזונה. הרכישה נעשית בדרך כלל בבתי המרקחת שצמודים לסניפי קופות החולים, אך במקרים רבים ניתן לקבל את ההנחה גם ברשתות הפארם. אם הקשיש במשפחה לוקח תרופות ובעיקר תוספי מזון, ייתכן וניתן לקבל הנחה משמעותית דרך הקופה.

בין טיפול סיעודי לטיפולים שמציעות כיום קופות החולים, ניתן להפוך את חייו של הקשיש להרבה יותר רגועים ונעימים.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *