ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » פתרונות דיור לגיל הזהב

פתרונות דיור לגיל הזהב

גיל הזהב מביא איתו לא מעט אתגרים, הן בריאותיים והן נפשיים. לעיתים קרובות נשארים ללא בן הזוג בבית גדול שהילדים כבר עזבו או נאלצים להתמודד עם בעיות בריאותיות שמקשות על התפקוד ביומיום.

מסיבה זו, מחפשים לא מעט קשישים פתרונות דיור חדשים לתקופת הגיל השלישי שיוכלו להקל על המצב הבריאותי והנפשי וליצור סביבה חדשה נעימה יותר למגורים. אחרים בוחרים לערוך שינויים בסביבה המוכרת, כך שתתאים יותר למצבם כיום. ריכזנו עבורכם את פתרונות הדיור והסיוע לגיל הזהב, על יתרונותיהם הייחודיים.

איזה פתרון דיור מתאים לך?

דיור מוגן

לא מעט קשישים מעדיפים למכור את הבית או להשכיר אותו ולעבור לגור בדיור מוגן. היתרון של דיור מוגן הוא באפשרות לנהל אורח חיים עצמאי יחסית, תוך שימוש בשירותים ובמתקנים של מתחם מגורים המתאים לצרכי הגיל השלישי. בכל מתחם דיור מוגן יש מרפאות ושירותים רפואיים, אחים ואחיות סיעודיים, חיי תרבות שמאורגנים על ידי המקום ולעיתים גם בתי קפה, חנויות, מסעדות ועוד.

הקשישים בדיור מוגן נהנים מחיים עצמאיים בדירה משלהם, שאותה הם חולקים עם בני הזוג שלהם או חיים בה לבדם. הם מנהלים את אורח החיים שלהם לפי רצונם ונהנים מחיי תרבות, קהילה שמורכבת מאנשים בגילם ובדרך כלל גם בסטטוס הכלכלי שלהם וממערך תמיכה של גופים טיפוליים שונים. 

פתרונות דיור לגיל הזהב

בתי אבות

בתי אבות מתחלקים לשני סוגים עיקריים. בתי אבות לקשישים עצמאיים, כאלו שיכולים לבצע את מרבית המטלות היומיומיות לבד ובתי אבות לקשישים סיעודיים. בבתי אבות מהסוג השני מלווים הקשישים בצוות סיעודי שכולל אחיות ורופאים, כאשר השיבוץ במחלקה או בבית אבות מסוים נעשה לפי המצב הבריאותי שלהם והקשיים הסיעודיים שהם מגלים.

בבתי האבות רמת העצמאות של הקשיש היא שונה מזו שבדיור המוגן, שכן לא מעט קשישים אינם יכולים להיות עצמאיים בגלל מצבם הבריאותי. הדגש כאן הוא על טיפול סיעודי טוב ולא על חיי חברה ופעילות בניגוד לדיור המוגן שבו כל קשיש מנהל את שגרת יומו ונהנה מחיי קהילה ותרבות.

עזרה סיעודית בבית

האפשרות השלישית והמועדפת על ידי לא מעט קשישים ומשפחותיהם היא מגורים בבית עם סיוע של אחות סיעודית פרטית. הסיוע הסיעודי הזה מאפשר לקשיש להישאר בסביבה שהוא מכיר ולא לעבור למקום חדש בגיל מבוגר, דבר שדורש לא מעט הסתגלות. הקשיש נהנה מסיוע קבוע ויומיומי של אחות פרטית מנוסה עם ניסיון ויכול לשמור על שגרת יומו כפי שנהג עד כה, בהתאם למצבו הבריאותי.

הבחירה בעזרה סיעודית בבית תלויה כמובן במצב הבריאותי של הקשיש ובקשיים שהוא חווה במהלך היום בביצוע פעולות שגרתיות שונות. אחיות סיעודיות או עובדים סיעודיים יכולים לסייע גם במובן הרפואי אך גם בניהול של שגרת יום קבועה, ביצוע מטלות בבית ועוד. ברוב המקרים המטפל הסיעודי חי בבית יחד עם הקשיש.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *