ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » טיפים לתכנון תקציב חודשי לקשיש סיעודי

טיפים לתכנון תקציב חודשי לקשיש סיעודי

כשקשיש הופך להיות סיעודי, בני המשפחה – בדרך כלל הילדים – לוקחים על עצמם את ניהול משק הבית של אותו קשיש. הם מנהלים את התקציב, דואגים לחשבון הבנק שהוזנח בחוסר טיפול, מקפחים על ההכנסות מקרנות הפנסיה או מהביטוח הלאומי ובעצם דואגים שבמשך כל הזמן הקשיש בן המשפחה יקבל את כל מה שהוא צריך.

ניהול תקציב חודשי מסודר חשוב במיוחד כאשר יש עזרה של מטפלת סיעודית שנמצאת עם הקשיש באופן קבוע בבית. זה הזמן שבו נכנס הביתה עוד אדם ויש הוצאות נוספות על מזון, מים, חשמל ועוד.

תכנון תקציב חודשי לקשיש סיעודי

איך מנהלים את התקציב החודשי בצורה נכונה?

הנה כמה טיפים בשבילכם:

  • רשמו את כל ההוצאות הקבועות בטבלה

כדאי להכין טבלת הוצאות שכוללת את כל ההוצאות הקבועות מדי חודש. תרופות, ביטוחים, חסכונות, הוצאות חשמל, ארנונה, הלוואות וכדומה.

  • בידקו את ממוצע ההוצאות הלא קבועות

האם ישנן הוצאות שמשתנות מחודש לחודש, למשל מזון, בגדים, נעליים וכדומה. הוצאות אלו יכולות להשתנות גם לפי מזג האוויר ולפי ההצטרפות של מטפלת סיעודית לחיים בבית, דבר שמשפיע על עלויות המזון בבית.

  • בידקו מהן ההכנסות ומה מקבל הקשיש מהביטוח הלאומי וממקורות אחרים

האם יש הכנסה משכירויות, מביטוח לאומי, מקרנות פנסיה או מכל מקום אחר שהן הכנסות קבועות ברמה החודשית? רשמו אותן בטבלה מסודרת אותה תוכלו להצליב עם טבלת ההוצאות.

  • נהלו קופה קטנה בשיתוף עם המטפלת

המטפלת הסיעודית שחיה בבית תצטרך לא פעם להשתמש בתקציב הקשיש לקנות עבורו דברים או לשלם על שירותים שונים – למשל מונית, קפה ביציאה אל הגינה, גלידה או תרופה. כל הדברים האלו מתנהלים בתוך הקופה הקטנה וכדאי לבקש מהמטפלת שתרשום את ההוצאות או תשים במקום מרוכז את הקבלות. כך תוכלו לעקוב אחר ההוצאות היומיומיות ולשמור על ניהול תקציב תקין.

  • דאגו לחסכון קבוע גם בגיל מבוגר

לקשישים רבים אין חסכונות כיוון שכבר ניצלו את הקרנות והחסכונות שהיו להם בשנים עברו. כדאי מאד לפתוח חסכון כלשהו לעת חירום. בין אם מדובר באשפוז פתאומי, בטיפול דחוף, בהזמנת אמבולנס או בכל דבר אחר שדורש תשלום מיידי וחד פעמי, כדאי להתכונן לכך עם חסכון של כמה מאות שקלים בחודש – אם ניתן.

החסכון הזה יעזור לכם גם במקרים בהם מכונת הכביסה מתקלקלת, תנור האפייה שבק חיים או פשוט צריך לקנות עוד תנור חימום לחורף.

כניסתה של מטפלת סיעודית לחיינו דורשת היערכות מחדש גם ברמה התקציבית, לצד התשלומים הקבועים לשכרה של המטפלת, שחלקו מכוסה גם באמצעות הביטוחים שצברנו במהלך החיים, חשוב להתייחס גם להוצאות היומיומיות, השבועיות והחודשיות.

כך נהיה ערוכים לכל מצב ונוכל להבטיח שהקשיש מטופל בצורה הטובה ביותר ומקבל את כל מה שהוא צריך.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *