ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » כיצד להכין את בית הקשיש לתקופת החורף?

כיצד להכין את בית הקשיש לתקופת החורף?

החורף מביא איתו ימים של גשם וקור, ימים בהם קשה לצאת מהבית ומרבית הקשישים נשארים בו מהבוקר ועד הערב. גם כאשר יש בבית מטפל סיעודי שדואג לכל צרכיו של הקשיש, חשוב לדאוג להכנת הבית לקראת החורף, כך שהעונה הקרה תעבור בשלום. כך תכינו את הבית לקראת החורף

טיפול סיעודי לקשיש בחורף

חימום הבית

ישנם אמצעי חימום רבים שאפשר להשתמש בהם בבטחון מלא כשרוצים לחמם את בית הקשיש. מיזוג אוויר ותנורי גז מעניקים חימום לאורך היום ללא סכנות מיוחדות. תנורי ספירלה מספקים חום מקומי ונקודתי שמתרכז בחדר אחד בבית ויכולים להיות מסוכנים ללא השגחה.

חשוב לדאוג לאמצעי חימום שקל לתפעל ולא ידרוש תיקונים והזזות רבות במהלך החורף. אם לקשיש אין טיפול סיעודי 24 שעות ביממה כדאי לוודא שמשתמשים באמצעי חימום שלא יכול לסכן אותו כאשר הוא נמצא לבדו ללא השגחה.

הכנת מלתחת החורף

קשישים לא יוצאים מדי יום לקניות של בגדים חדשים ולרוב המלתחה שלהם קבועה במשך כמה וכמה שנים. כדאי לעבור על ארון הבגדים ולוודא שלקשיש יש בגדי חורף שיחממו אותו בחורף.

חולצות ארוכות, סוודרים, מכנסיים חמות, פיג'מה חמה, נעלי בית שיחממו את הרגליים, שפע של גרביים ועוד. תחילת החורף מהווה את נקודת הזמן שבה כדאי לסקור את הארון ולדאוג להשלים את מה שחסר.

בכל הקשור להלבשת הקשיש, כדאי לזכור שקשישים רבים נוטלים תרופות שגורמות להם להרגיש שינויי טמפרטורה בגוף. יש קשישים שאחרי נטילת תרופה מסוימת עלולים להרגיש גלי חום ולכן לא כדאי להלביש את הקשיש בבגדים כבדים וחנוקים. לעומת זאת, ישנם קשישים שסובלים מקור בגלל מחסור בויטמינים או תופעות לוואי של נטילת כדורים שונים.

חיסונים נגד שפעת

לקראת החורף מציעות קופות החולים חיסונים נגד שפעת. כדאי מאד לקחת את הקשיש לקופת חולים ולעבור את החיסון הפשוט, שלא כרוך בכאבים או תופעות לוואי משמעותיות. אם לקשיש יש טיפול סיעודי צמוד, כדאי להמליץ גם למטפל להתחסן לקראת השפעת, כך מבטיחים שהבית יישאר בריא לגמרי. במידה ולקשיש יש בעיות בריאותיות מיוחדות מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל לפני קבלת החיסון.

בגלל שהמערכת החיסונית של קשישים איננה חזקה כפי שהייתה כשהיו צעירים, כדאי להמליץ גם לבני המשפחה שמגיעים לבקר את הקשיש להתחסן נגד השפעת.

טיפול סיעודי לקשיש בביתו

פינוי הבית למניעת נפילות

בחורף אנחנו נמצאים יותר זמן בבית ולכן חשופים לתאונות רבות יותר בתוך הבית. כדי למנוע סיכון של נפילה או חבלה בבית כדאי לעבור בין החדרים ולחפש מקומות בהם יש סיכון לנפילה. האמבטיה, השירותים, חדר השינה והסלון הם המקומות המועדים לפורענות. אם אתם משתמשים בתנור חשמלי הקפידו שחוט החשמל לא יהיה חשוף. גם שטיחים ישנים שזזים מהמקום כדאי להחליף בשטיחים חזקים ויציבים שלא זזים.

הפעולות הקטנות האלו יכולות לחסוך לקשישים הרבה בעיות במהלך היומיום. למי שמעניק להם טיפול סיעודי יומיומי יהיה את השקט הנפשי לדעת שהבית מוכן לקראת כל יום חורפי בו צריך לבלות בתוך הבית.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]