ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » חשיבות הביקורים המשפחתיים בבית האבות

חשיבות הביקורים המשפחתיים בבית האבות

המעבר לבית אבות אינו צעד פשוט עבור אף אחד מן המעורבים. הוא מלווה בהתלבטות לא פשוטה וכן בתחושות כמו געגוע לימים בהם היה יקירכם צלול, בריא וחזק ותפקד באופן עצמאי ומלא, השלמה עם כך שבגיל מבוגר מתעורר הצורך להסתייע באחרים וצער הפרידה מן הבית המוכר.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי המעבר לבית האבות עשוי גם להקל על יקירכם ולשפר את איכות חייו. בבית האבות יעמדו לרשותו 24 שעות ביממה שירותי סיעוד ורווחה, הוא יהיה בהשגחה מלאה ויקבל סיוע בפעולות שהוא מתקשה לבצע בעצמו.

בבית האבות ייהנה יקירכם מהתאמה של מקום המגורים לצרכיו, הן מבחינת ההקפדה הרבה על בטיחות, הן מבחינת זמינות הצוות להנגיש עבורו כל דבר שהוא זקוק לו, הן מבחינת מאכלים המותאמים עבורו והן מבחינת צרכים רגשיים וחברתיים – בבית האבות ימצא חיי חברה ואוזן קשבת, ישתתף בפעילויות שונות עם הדיירים ולא יהיה לבד.

חשיבות הביקורים המשפחתיים בבית האבות

מהו מקומה של המשפחה בחיי היומיום של אדם העובר להתגורר בבית אבות?

חשוב להדגיש כי המעבר לבית האבות, אין פירושו שהקשר עם בני המשפחה עתיד להתנתק.
חשוב כי תבואו לבקר את יקירכם בבית האבות לעיתים קרובות, תביעו עניין באורח חייו החדש ותעודדו אותו לשתף אתכם בחוויותיו.

אמנם, לא תמיד קל ונוח לבקר בבית האבות, הן מבחינת העומס שאתם נתונים בו בעבודה ובמסגרת מחויבויותיכם השונות, והן מבחינת חוסר הנוחות המלווה לעיתים את הביקורים הראשונים, אך חשוב שתקפידו על ביקורים אלו. אם אתם מגלים שאתם מתקשים להגיע באופן קבוע, חלקו את הביקורים בין כמה בני משפחה במקום להגיע כולם יחד.

הקפידו על איזון נכון בין הבית לבית האבות

בהגיעכם לבית האבות, חשוב שתפקידו על איזון נכון בינו ובין הבית – מצד אחד, אתם רוצים להדגיש בפני יקירכם שאתם שם עבורו ושיש לו משפחה אוהבת ותומכת, ועל כן משתפים אותו בשלל חוויות ואנקדוטות מחיי המשפחה ומראים לו תמונות מטיולים משפחתיים או מחגיגות בגן הילדים של הנכד. מצד שני, אתם מעוניינים שיחוש בבית בביתו החדש ושיסתגל אליו במהירות, מבלי שליבו ייחמץ על כך שכבר אינו מתגורר בבית בו גר לאורך שנים רבות או על כך שכבר אינו נוכח בחיי היומיום של המשפחה, כפי שהיה בעבר.

לכן, חשוב שלצד שיתופו בחוויותיכם שלכם, תדגישו בפניו את יתרונות המעבר לבית האבות – ציינו באוזניו את תכונותיהם החיוביות של אנשי הצוות, הביעו התפעלות מחדרו, התעניינו בפעילויות החברתיות השונות המוצעות לו ולדיירים האחרים ועודדו אותו להכיר לכם את חבריו החדשים.

נסו להגיע בימים ובשעות קבועים

יקירכם יצפה לביקוריכם, המשמחים אותו מאוד, ועל כן, טוב תעשו אם תקפידו לבקרו בימים ובשעות קבועים, כך שיידע מתי לצפות לכם וייהנה מהידיעה כי בקרוב תגיעו. התאימו את שעת ביקורכם ללוח הזמנים של בית האבות, כך שהביקור ישתלב בסדר היום ויהיה נוח עבורו ועבור הצוות.

בנוסף, השתדלו להגיע בסופי שבוע ובימי חג – אלו המועדים בהם המשפחה נוהגת להתכנס יחד, וייתכן ויקירכם יהיה אמוציונאלי יותר במהלכם ויתגעגע לימים בהם אירח והתארח ובילה בחיק המשפחה. אם אתם מתקשים להגיע לפרק זמן ממושך, בקרו לשעה קלה, על מנת לשמח את מי שאתם אוהבים.

יש לכם שאלות בנוגע לבחירת בית אבות? מעוניינים להתייעץ בכל הקשור לקליטה מלאה של יקירכם בבית האבות ולהסתגלות לשגרת חייו החדשה? אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בכל עת.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *