ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » ארבעה שירותים משלימים שמגיעים עד הבית

ארבעה שירותים משלימים שמגיעים עד הבית

עבור מי שאינו מוגבל בתנועה, שגילו צעיר וכוחו עדיין במותניו, רפואה משלימה נגישה באמצעות קליניקות ומרפאות ציבוריות או מטפלים פרטיים שמזמינים להתארח אצלם בקליניקה.

אנחנו משלבים זאת בלוח הזמנים שלנו גם כשאנחנו עובדים ויודעים לקחת פסק זמן כדי להטיב עם הגוף שלנו. עבור קשישים שכל יציאה מהבית עבורם עמוסה בקשיים, שירותים אלו לפעמים מתפספסים בגלל הקושי לקום, לצאת מהבית ולהגיע למרפאה.

גם כאשר יש שירותי סיעוד צמודים, לא צריך לצאת מהבית ולהפוך את היום לקשה יותר. הנה המלצה לארבעה שירותי רפואה משלימה שמגיעים עד הבית.

טיפולים משלימים לקשישים

עיסויים רפואיים:

עיסוי רפואי, כמו גם עיסויים המיועדים לקהל הרחב, ניתנים היום גם במסגרות של טיפול בבית. אפשר להזמין מעסה שמגיע עם מיטת עיסוי ומבצע את הטיפול בתוך הבית.

קופות החולים יכולות לסייע בטיפולים אלו, על פי הצורך או להפנות למטפלים פרטיים מומלצים. בנוסף, חשוב לבדוק איזה מעסה מציע עיסוי שמתאים למצב הרפואי של הקשיש ולהקפיד שהמטפל מבצע אבחון לפי העיסוי.

באופן כללי, עיסוי יכול לסייע בחיזוק השרירים, בהקלה על כאבים ובשחרור אנרגיות קשות. הוא מרגיע ויוצר איזון נפשי.

רפלקסולוגיה:

רפלקסולוגיה היא טיפול שנערך בדרך כלל בקליניקה מסודרת, אך ישנם מטפלים שמגיעים גם לבית המטופל לפי הצורך. הרפלקסולוגיה מסייעת במגוון רחב של תחומים, תוך עיסוי בנגיעות של כף הרגל. כאשר כל נקודה ברגל מתייחסת לאזור אחר בגוף ומשפיעה עליו.

הטיפול הרגיש הזה צריך להיעשות אך ורק לאחר אישור של הרופא המטפל ולאחר שהמטפל ביצע אבחון מקצועי.

מאמן כושר שיקומי:

לצד שירותי סיעוד שבמהלכם יוצאים לטיול, מבצעים פעולות פיזיותרפיות ומקדמים תזוזה בבית או מחוצה לו, ניתן להיעזר גם במאמן כושר המתמחה בסיוע לקשישים.

מאמן שיקומי יוצר תוכנית כושר שמטרתה לחזק את השרירים ואת הגוף באופן כללי ובעיקר לשמור על תנועה סדירה. פעילות גופנית בגיל השלישי דורשת הנחייה מקצועית, בעיקר כאשר מדובר בקשיש סיעודי, לכן מומלץ לבדוק האם אתם יכולים לקבל סיוע משלים של מאמן כושר, המתמחה בעבודה עם קשישים.

סיוע תזונתי:

תזונה נכונה ואורח חיים בריא חייבים להיות חלק משגרת חייו של הקשיש. שירותי סיעוד קבועים, במסגרתם יש מישהו שדואג ומטפל גם בנושא האוכל, נותנים את המענה. עם זאת, לפעמים יש צורך בהנחייה ספציפית לגבי תזונה נכונה.

ייעוץ תזונתי יכול להתקיים גם במסגרת ליווי בבית, במפגשים קבועים בהם בודקים את התפריט, את המצרכים ואת כל מה שצריך כדי לשמור על תזונה נכונה ומתאימה לאותו קשיש.

הקושי להסתובב וללכת למקומות כמו פעם קיים אצל כל קשיש ובודאי שאצל קשישים סיעודיים רבים, אבל שירותים משלימים אלו, שיכולים להגיע גם הביתה, מאפשרים לקשיש להמשיך ולהנות מבריאות טובה יותר ונותנים רוח גבית לשירותי הסיעוד המלווים אותו.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *