ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » האם לבחור באחות ישראלית או באחות זרה

האם לבחור באחות ישראלית או באחות זרה

משפחותיהם של מטופלים רבים, הזקוקים לאחות פרטית, מתחבטות בשאלה מיהי האחות המתאימה ביותר עבור יקיריהם ועושים כל שביכולתם על מנת לבצע בחירה נכונה – ובצדק רב, משום שלצד המקצועיות, הניסיון והמיומנות הדרושים לכל אחות פרטית, יש משקל רב גם להתאמה ברמה הבינאישית ולתחושת הנוחות של המטופל במחיצת האחות המטפלת בו.

אחת השאלות המעסיקות את המטופלים ואת משפחותיהם, היא האם עדיף להסתייע בשירותיה של אחות פרטית ישראלית או שמא דווקא באלו של אחות מטפלת זרה. התשובה לכך טמונה בהעדפותיו האישיות של המטופל ובבחירה עמה יחוש בנוחות רבה יותר.

יתרונותיה של אחות ישראלית

מטופל דובר עברית, שנולד בארץ או מתגורר בה במשך שנים רבות, עשוי להעדיף אחות ישראלית, בעלת מנטליות דומה והרגלים דומים. ייתכן ויהיה לו קל יותר למצוא עמה שפה משותפת, מאשר עם אחות זרה, ומאחר ויש להקל על המטופלים כמה שיותר ולאפשר להם להתרכז בהחלמה, קלות התקשורת עם האחות היא פרמטר חשוב בקבלת ההחלטה.

יתרון משמעותי בו אוחזת אחות ישראלית, הוא קלות ההתנהלות בינה ובין גורמים שונים עמם עליה לבוא במגע, עבור המטופל. מאחר ובמסגרת תפקידה עליה לשוחח עם רופאים, רוקחים וגורמים נוספים, שרובם דוברי השפה העברית, יהיה זה נוח וקל עבורה לתקשר עמם ולקבל מענה מדויק ומלא.

כמו כן, במידה ומדובר במטופל מבוגר, שילדיו ונכדיו מגיעים לבקרו, סביר להניח שיהיה לבני משפחתו נוח לשוחח עם האחות בעברית. לעיתים, מצבו של המטופל אינו מאפשר לו לנהל תקשורת רציפה לאורך זמן, ועליו לנוח או למעט במאמץ במהלך תקופת ההבראה והריפוי, ועיקר התקשורת נעשה מול האחות. במקרה כזה, חשוב מאוד שלבני המשפחה יהיה קל לשוחח עמה בשפתם המשותפת, וניתן לראות שהדור הצעיר דובר לעיתים קרובות יותר את שפת המקום מאשר את שפת המוצא.

יתרונותיה של אחות זרה

יחד עם זאת, גם לאחות זרה יתרונות הייחודיים לה, הבאים לידי ביטוי במקרים בהם המטופל ובני משפחתו אינם דוברים עברית שוטפת.

מטופל שאינו דובר עברית, או המקיים אורח חיים שאינו ישראלי באופיו, כי אם קשור בתרבות אחרת, עשוי להרגיש יותר בנוח עם אחות המגיעה מאותה תרבות ומכירה את המנטליות, את סגנון החיים ואת המנהגים הנלווים אליה. לעיתים, די בשפה זהה, אותה דוברים הם המטופל והן האחות, על מנת שהמטופל ירגיש כי מבינים אותו וקשובים לו ולצרכיו.

אחות ישראלית או אחות זרה

לשפת הדיבור חשיבות רבה, משום שלעיתים קרובות, המטופל זקוק לכל כוחותיו על מנת להבריא ולחוש טוב יותר, ולא כדאי שיתיש כוחותיו במאמץ לשוחח עם האחות ולתקשר איתה בשפה שאינה טבעית עבורו ושהוא מתקשה לדבר בה.

על כן, במידה וניתן להתאים למטופל אחות פרטית הדוברת את שפת אמו, הדבר יוכל להקל עליו משמעותית ולשפר את איכות חייו בתקופת ההחלמה.

קודם כל, יחס אישי נעים ומכבד

תהא בחירתכם אשר תהא, חשוב שתדעו כי מעבר לשפה אותה דוברת האחות, ולמנטליות שלה, הדבר החשוב ביותר הוא שתעשה כמיטב יכולתה על מנת ליצור קשר אישי עם המטופל, לגלות כלפיו קשב רב, להיענות לצרכיו ולהיות שם עבורו בכל אשר יזדקק. אחות טובה ומתאימה, ללא קשר למוצאה או לשפתה, היא קודם כל אדם בעל יחסי אנוש מעולים, טוב לב ואהבת אדם, שתעניק ליקיריכם את הטיפול הטוב ביותר ואת היחס הנעים והמכבד ביותר.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *