ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » אחות לשמירה בלילה – להגן על היקר מכל

אחות לשמירה בלילה – להגן על היקר מכל

  • by

בני המשפחה שלנו הם האוצר הכי יקר. יותר מכל רכוש שתצברו בימי חייכם. לכן יש חשיבות גבוהה לשמירה קפדנית עליהם אם מצבם הרפואי או הנפשי אינו מאפשר להם להתנהל באופן עצמאי. אנו, בחברת יד לאחיות מעניקים שירות מסור של שמירה לאורך כל שעות היום. כמובן, שאפשר להזמין אחות לשמירה בלילה בלבד.

מה עושה אחות ששומרת בלילה?

אתם יכולים לבחור אם אתם רוצים אחות שרק לנה בסמוך לאדם שבו היא מטפלת. ניתן כמובן גם לבחור אחות שתהיה ערה בכל שעות הלילה, ותעניק טיפול רפואי. למשל, אפשר לחבר מכשיר עירוי, לתת למטופל תרופות שונות בלילה. או אולי רק לוודא כי מוצרי הספיגה שלו יבשים.

במצבים מסויימים, גם אדם מבוגר יכול להיות זקוק לטיפול צמוד כמו תינוק. ולכן, חשוב למצוא את האחיות המסורות שיכולות לטפל בו.

ניתן לקרוא אודותינו אודות השירותים שלנו באתר.

טיפול במשמרות

אינכם יכולים להיות ערים כדי לטפל באותו אדם 24 שעות. לכן, אם אתם איתו בשעות היום, תמיד טוב שיש אחות שנמצאת במשמרת לילה. אם אתם עובדים עם חברה המעסיקה אחיות רבות, אתם יכולים להיות רגועים. כל פעם תגיע אחות אחרת (שמכירה אתכם) ותוכל למלא את המשמרת.

אין זה משנה אם המשמרת מתחילה בערב או שבעות הלילה הקטנות. אתם אלה שנמצאים בשליטה מלאה על הלו"ז ויכולים לתאם איתנו את השעות לפי הצורך שלכם.

כמו כן, לא חייבים להזמין את האחות כל יום. למשל, אתם יכולים להחליט שרק בימי חול היא תגיע, ובסופי השבוע לשמור על אותו אדם בעצמכם.

אחות לשמירה בלילה – גם בבית החולים

לא תמיד השמירה על המטופל חייבת להיות דווקא בבית. לפעמים, אדם מאושפז לאחר ניתוח ואינו יכול לטפל בעצמו. אמנם בית החולים מעסיק אחיות, אך כמות המטופלים גבוהה, והאחיות אינן מסוגלות להעניק שירות אישי.

לכן, יש משפחות רבות שבוחרות להזמין למטופל אחות לשמירה בלילה באופן פרטי בבית החולים.

מהן הדרישות מאחיות אלה?

אחיות במשמרת בלילה צריכות להיות מסוגלות לתקשר עם מטופלים ורופאים. הן יודעות את המינוחים הרפואיים, ולכן לא מדובר רק בעוד "בייביסיטר". הן ממש יכולות להוות חלק בלתי נפרד מהצוות המטפל בעת הצורך, אם צריך להחליף חבישה.

בנוסף, הן גם עוזרות למטופל להגיע לשירותים ומסייעות בקילוח שלו בעת הצורך. לא בכל חדר במחלקה יש מקלחת, ולכן ניתן להזמין סניטר להושיב את אותו המטופל על כסא. לאחר מכן, ניתן לנקותו כראוי גם אם מדובר בשעות מוקדמות מאוד בבוקר. זאת, לאחר לילה שבו מוצרי הספיגה עשויים ללכלכו. כך, בני המשפחה שלכם זוכים לטיפול המיטבי, ושומרים על היגיינה מירבית. בשנים האחרונות הבנו את החשיבות של היגיינה זו לשמירה על חיינו.

אחות פרטית בלילה בדיור מוגן

פעמים רבות קשישים הנמצאים בדיור מוגן סובלים מהחרפת מצב, אך לא מעוניינים לעזוב את המקום. הם עדיין לא מוכנים לעבור לבית אבות, וזקוקים רק לעזרה בלילה. במקרה הזה אחות לשמירה בלילה יכולה להיות הפתרון המושלם.

הן משמשות ממש כמו עובדות הסיעוד מטעם הביטוח הלאומי ביום, ומלוות את המטופל במילוי צרכים שונים בשעות הערב והלילה. בבוקר, אותו מטופל יכול להתעורר ליום חדש ולהיפרד מהאחות.

לסיכום, שירות סיעודי למטופלים יכול לעזור להתמודד עם אתגרים שונים בשעות החשכה. האחים והאחיות יכולים לספק טיפול רפואי מסביב לשעון, וכן לפנות זמן ללבני המשפחה לבלות עם ילדיהם ולהתפנות לעיסוקים אחרים. כמו כן האחיות מספקות תמיכה נפשית למטופלים. כך, הם מרגישים פחות מבודדים או בודדים בזמן העבודה בלילה.