ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » אחיות סיעוד – לתת מכל הלב

אחיות סיעוד – לתת מכל הלב

  • by

סיעוד דורש מיומנות והכשרה רבה. אחיות צריכות לשלוט בידע תיאורטי ומעשי בתחום רבים. ביניהם: אנטומיה, פיזיולוגיה, מיקרוביולוגיה, תזונה, פרמקולוגיה כולל טיפול בכאב וטיפול כללי לאחר פציעה או מחלה. ישנם גם סוגים רבים ושונים של התמחויות סיעוד שניתן להתמחות בהן כגון רפואת ילדים, גריאטריה או אפילו סיעוד לבריאות הנפש.כאשר מזמינים הביתה אחיות סיעוד נהנים משירות אישי ממדרגה ראשונה, הנוסף לטיפול הרפואי הקבוע בקופות החולים ובבית־חולים. לכן רבים מעדיפים להוסיף שירות אחיות פרטי לטיפול אופטימלי ביקיריהם.

אחיות סיעוד: למי מתאים שירות כזה?

אחיות סיעודיות משמשות במגוון רחב של מוסדות לטיפול בקשישים, נכים ובעלי נכויות נפשיות. בנוסף, רבים מזמינים שירות של אחות אישית בבית, במהלך כל שעות היממה או בזמן שבו המטופל שוהה לבדו (ללא בני משפחה בדירה).

השירות הזה מתאים לכל משפחה באדם שאינו יכול לבצע פעולות בסיסיות.

אילו משימות הן מבצעות?

אחיות סיעודיות מטפלות בחולים סיעודיים שאינם מסוגלים לטפל או לבצע את הטיפול העצמי שלהם. הטיפול נחלק לטיפול יום וטיפול בשעות הלילה, בהן הקשיש או החולה נמים. נסקור בקצרה את המשימות השונות.

טיפול סיעודי בשעות היום כולל:

  • סיוע בהיגיינה אישית כמו: קילוח, החלפת מוצרי ספיגה ועוד.הכנת ארוחות והגשת משקאות.
  • שהייה עם המטופל בפעילויות חברתיות ושיחה י כדי למנוע בדידות.
  • ניטור לחץ הדם, קצב הלב ורמות החמצן של המטופל.
  • האחיות דואגות לצרכיהם הפיזיים, וכן מכינות ומנקות את סביבת המטופל לאחר הארוחות.
  • הן מוודאות שהמטופל נוטל את תרופותיו בזמן.

טיפול סיעודי בלילה כולל:

  • ניטור מטופלים בלילה.
  • מתן טיפול באמצעות משככי כאבים בעת הצורך ואפילו חיבור לנוזלים או למכשירי חמצן.
  • סיוע במשימות הכרחיות, כגון ארגון צוות רפואי או בני משפחה לבקר את החולה.

מלאות בחמלה ומטפלות באכפתיות

היתרון הגדול של הזמנת אחיות סיעוד הוא העובדה שהאדם האהוב עליכם זוכה לטיפול המיטבי. טיפול זה מתבצע באהבה על ידי אחות שבחרה במקצוע בזכות אופייה.

ידוע, כי מי שפונה למקצועות הסיעוד הוא אדם בעל חמלה, שמגיע מתוך תחושה של שליחות ורצון לעזור. כל אחת מהאחיות מתמחה בסוג אחר של אוכלוסייה. חלק בטיפול בילדים בעלי נכות נפשית או פיזית. אחרות מתמחות בטיפול בקשישים, ויש המתמחות (למרבה הצער) בטיפול בחולים במחלות קשות.

טיפול גם בבית וגם במוסדות שונים

אין זה משנה היכן המטופל חי היום. אצלכם בבית, במוסד טיפולי, בבית אבות או אפילו בדיור מוגן. האחיות הסיעודיות מגיעות ישירות למקום ומבצעות את הטיפול בשעות בהן אתם זקוקים להן. כל זאת באכפתיות מלאה.

לסיכום, אם אתם מטופלים כיום בקשיש הזקוק לעזרה או בילד בעל צרכים מיוחדים ובעיות פיזיולוגיות, אל תהססו. הזמינו אחיות מקצועיות שיעזרו בטיפול היומיומי. כך, אתם תוכלו להתפנות לטפל בהם בשעות הנוחות לכם, ובשאר הזמן תוכלו לעבוד ולטפל בשאר המשפחה. אנו נמצאים כאן עבורכם לייעוץ והכוונה, כמו גם התאמת המטפל הנכון בעת הצורך.