ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » אחות סיעודית בבית – טיפול ברמת חמישה כוכבים

אחות סיעודית בבית – טיפול ברמת חמישה כוכבים

  • by

בשנים האחרונה עלתה באופן משמעותי המודעות לחשיבות איכות הטיפול בשמירה על קשישים וחוסים. למרבה הצער, בבתי אבות ומוסדות שונים היו מקרים מצערים של התעללות. לכן, חלק מהילדים המטופלים בהורים קשישים מתחילים לשקול היום שילוב של מטפל זר או ישראלי עם אחות סיעודית בבית. במאמר זה תגלו את כל היתרונות לביצוע השינוי המשמעותי בטיפול.

לאחות יש ידע שמטפלים אחרים אין

כדי להיות אחות סיעודית, יש לעבור לימודים מקצועיים בתחום הסיעוד. התחום הזה מאוד מפותח בארץ וכולל מגוון רחב של התמחויות. למשל, יש אחיות שלומדות גם להיות מיילדת ואחרות לומדות כיצד לטפל בחולים במרכזים גריאטריים. יש אחיות המלוות חולים בהוספיסים בימים האחרונים בחייהם או מטפלת פרטית לקשישים. אחרות דווקא מתמחות בילדים ובני נוער הזקוקים לעזרה. יד לאחיות מעסיקה את כולן.

אחות סיעודית בבית – טיפול אישי יותר

האחיות הללו לומדות כיצד להעניק את הטיפול האיכותי ביותר תוך שימוש בידע רפואי לצד מקצועי ואישי. הן לומדות תקשורת בינ־אישית גם עם מטופלים קשים יותר, כמו בעלי פגיעות ראש ונפש.

ידוע, כי תחום הסיעוד בארץ הפך להיות מקור הכנסה גם לעובדים פחות מקצועיים. עובדים שלא עברו מעולם הכשרה בסיעוד ואינם מכירים את ההיבטים הרפואיים שלומדים בלימודים גבוהים.

לכן, כאשר מזמינים אחות מקצועית זוכים לטיפול אישי, מסור ומקצועי יותר מאשר כאשר מסתפקים רק בעובדי היום יום בבית. כמובן, אין צורך לוותר על המטפל הקבוע, שיכול להיות עם המטופל לאורך היום והערב, ובשעות הלילה להיעזר בטיפול מקצועי יותר. משפחות אחרות מבצעות דווקא את התהליך ההפוך. מזמינות אחות סיעודית בבית לשעות היום, ובלילה יש מטפל אחר.

מפנים את הזמן שלכם לבקר את ההורים כשרוצים

אם אתם מקבלים שירותים מקצועיים של טיפול בבית, אינכם צריכים יותר להגיע להורים כדי לסייע להם בפעולות בסיסיות. הזמן שלכם בעצם מתפנה לעבודה ולמשפחה הגרעינית שלכם, לילדים ולתחביבים.

הביקור בבית ההורים הופך להיות הרבה יותר ניחוח. אתם זוכים לראות את אמא ואבא בימים ובשעות הנוחים לכם. כאשר אתם פנויים יותר. אז, הקשרים נבנים יותר טוב ואפשר לשבת לשיחה ערב או אפילו לצאת עם ההורים לים, לקונצרט או לבית קפה.

האחות המקצועית דואגת לכל מחסורם של ההורים בשעות אחרות ואתם יכולים להסיר דאגה מלבכם. הטיפול שיקבלו יהיה לא פחות מחמישה כוכבים.

הרבה פחות יקר ממה שחשבתם

למרבה המזל, כיום חלק משעות הטיפול של ההורים מכוסות על ידי הביטוח הלאומי וניתן להמיר חלק מהשעות בכסף. כך, אתם יכולים לזכות לסיוע במימון של אחות פרטית הן בבית החולים והן כאשר אתם זקוקים לטיפול במרחב הביתי.