ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » שירותי סיעוד בשיקום לאחר תאונה – ולמה זה חשוב כל כך?

שירותי סיעוד בשיקום לאחר תאונה – ולמה זה חשוב כל כך?

תאונה קשה מטלטלת ומזעזעת בדרך כלל את כל בני המשפחה, גם את האדם הנפגע וגם את סביבתו. תקופת השיקום היא תקופה מטלטלת לא פחות, בה כל צעד קדימה הוא שמחה גדולה וכל כאב וקושי הופכים כואבים אפילו יותר.

יותר מהכל, שיקום לאחר תאונה כולל הרבה מאד פעולות שונות שמעסיקות גם את הנפגע וגם את בני משפחתו, שלפעמים צריכים לעשות הפסקה מחייהם ולהתמסר לגמרי לתהליך השיקום. שירותי סיעוד יכולים לתת מענה במהלך התקופה הקשה הזו.

שירותי סיעוד

מה ניתן לקבל במסגרת שירותי סיעוד?

במסגרת שירותי סיעוד מתלווה אח או אחות סיעודית אל המטופל לאורך כל תקופת השיקום. העובד מסייע לו בכל הפעולות שכלולות בשגרת יומו, ממקלחת ועד האכלה אם יש צורך בכך.

במהלך טיפולי השיקום עובד סיעודי יכול להיות שם לצד המטופל וללוות אותו בדרך, כשהוא מסייע לו עם ביצוע תרגילים ועוד פעולות בהנחיית הצוות הרפואי שמסייע לשיקום.

העובד הסיעודי יכול להיות לצד המטופל לאורך כל שעות היממה או במסגרת של תקצוב שעות מסוים, בהתאם לביטוח ולצורך.

בסופו של דבר במסגרת שירותי סיעוד ניתן לקבל עזרה יומיומית חשובה שיכולה לסייע למשפחה ולמטופל לאורך כל התקופה ולהטיב עמו.

למה זה חשוב?

שירותי סיעוד אחרי תאונה חשובים לא רק כדי להקל על בני המשפחה שמסייעים בדרך כלל למטופל בכל הקשור לשיקום, אלא גם כדי ליצור מסגרת קבועה ויומיומית של טיפול.

כשמדובר בבני המשפחה שירותי הסיעוד יכולים לאפשר להם לחזור לשגרה וליצור לעצמם סדר יום רגיל, שכולל שעות עבודה, פעילות בבית עם הילדים וכדומה והם לא משועבדים לטיפול היומיומי הלפעמים קשה גם מנטלית.

מבחינה מנטלית, גורם חיצוני שנמצא שם לסייע בתהליך השיקום, יכול לפעמים להביא להתקדמות רבה יותר. המטופל לא מרגיש כפוף ללחצים משפחתיים, הוא יכול להיות פתוח יותר ולהרגיש שהוא נמצא עם מישהו שמבין ונמצא שם כדי לסייע לו.

במקרים רבים, מטופלים שעוברים שיקום וצריכים עזרה יומיומית מרגישים לא נעים כשהם פונים לבני המשפחה בעזרה בפעולות יומיומיות ולכן מתעקשים לבצע אותן בעצמם או נמנעים מהן. באמצעות שירותי סיעוד אפשר לבצע את כל הפעולות האלו בלי להרגיש חוסר נעימות.

אז מאיפה מתחילים?

אם מישהו מבני משפחתכם עבר תאונה וזקוק כעת לשיקום רפואי, חשוב שיהיה איתכם צוות סיעודי שיוכל לעזור ולתמוך בכל מה שצריך.

כדי להתחיל בתהליך צריך לבדוק האם ביטוח לאומי יכול להשתתף בתשלום עבור שירותי סיעוד ומאשר את ההשתתפות, כמו גם חברות ביטוח פרטיות במידה ויש ביטוח תאונות או ביטוח סיעודי.

במקביל יש לפנות לחברת השמה שמתמחה בעובדי סיעוד ולקבל את כל המידע לגבי התהליך.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *