ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » טיפול סיעודי בבית החולים – כיצד זה עובד?

טיפול סיעודי בבית החולים – כיצד זה עובד?

בתי החולים העמוסים לעייפה, כוח האדם המצומצם והתחושה הלא נעימה של בדידות במקום גדול ומפחיד כמו המרכז הרפואי, מעוררים אצל לא מעט משפחות את השאלה איך להקל עוד קצת על הקשיש או המטופל הסיעודי שנמצאים בבית החולים.

שירות של אחות סיעודית צמודה וזמינה לכל צורך יכול להקל באופן משמעותי על השהות בבית החולים ולהעניק איכות חיים במהלך הימים והלילות הקשים. כיצד עובד שירות זה ואיך פונים לקבלת השירות? אנחנו כאן לספק את התשובות.

טיפול סיעודי בבית החולים

במה מסייעת אחות סיעודית?

שירות של אחות פרטית במהלך אשפוז בבית החולים יכול לתרום רבות לתחושת הנוחות של המטופל ולשקט הנפשי של המשפחה. במסגרת השירות מעניקה אחות מוסמכת ליווי לבית החולים ודואגת להיות שם לאורך כל התהליך הרפואי.

לאחר הניתוח או הטיפול, נמצאת האחות הסיעודית בבית החולים עם המטופל. היא דואגת לנטילת תרופות באופן קבוע, מתן זריקות, דואגת לשהות במקום בזמן הטיפול ולדווח למשפחה, מלווה את המטופל בבדיקות אצל הרופא ומסייעת לו לעבור ממצבי שכיבה לישיבה, לקום, לאכול ולתפקד באופן יומיומי.

אחות סיעודית צמודה נמצאת שם למעשה כדי לדאוג לצרכי המטופל, מהליכה לשירותים דרך סיוע במקלחת ועד להלבשה, האכלה וקימה. זהו שילוב בין שירות רפואי צמוד ובין טיפול אישי וסיעודי ברמה גבוהה, שממוקד בצרכי המטופל.

כיצד נעשית בחירת האחות?

בחירת אחות סיעודית צמודה הוא תהליך דומה לבחירת מטפל סיעודי ששוהה בבית עם הקשיש או המטופל. הבחירה נעשית בשילוב של בדיקה מקצועית של חברת הסיעוד והכרות אישית בין בני המשפחה, המטופל והאחות לפני שמחליטים האם היא מתאימה או לא.

במהלך מלאכת הסינון של חברת הסיעוד דואגים לוודא שהאחות היא אחות מוסמכת, מקצועית, בעלת ניסיון, שירותית ונעימה. לאחר בחירת המועמדות תוכל המשפחה להכיר את המתאימות שמביניהן ולעשות החלטה על בסיס כישורים, חיבור אישי וכימיה.

האם שירות אחות סיעודית צמודה כרוך בתשלום?

השירות כרוך בתשלום בהתאם לפוליסת הביטוח בקופת החולים או בחברת הביטוח בה הקשיש או המטופל מבוטחים. לעיתים ישנו כיסוי גבוה, בהתאם לפוליסה וקופות החולים מציעות החזר בגובה של עד 80%. לעיתים יש צורך להשלים סכום גבוה יותר – כאמור בהתאם לפוליסה.

כדי לברר את הזכאות לתמיכה ולסיוע כספי מהביטוח, ניתן לפנות ראשית לחברה המתמחה ולאחר מכן לקופת החולים ולחברת הביטוח כדי לברר את כל הפרטים.

האם האחות הסיעודית יכולה להמשיך את עבודתה גם לאחר השחרור מבית החולים?

לעיתים קרובות ההחלמה לא מסתיימת כאשר יוצאים מבית החולים. במקרה כזה ניתן להמשיך ולהנות משירותיה של אחות סיעודית צמודה גם בבית, לאחר האשפוז. התהליך הוא תהליך דומה. יש לפנות לחברת הסיעוד ולבדוק מול קופת החולים או חברת הביטוח את סיכום העלויות בהתאם לפוליסה. לאחר מכן ניתן לבחור מבין האחיות הפרטיות שעובדות תחת חברת הסיעוד את אשת המקצוע שמתאימה למשפחה ולקשיש.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *