ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » חזרה לשגרה לאחר ניתוח – כיצד יכול טיפול סיעודי לסייע?

חזרה לשגרה לאחר ניתוח – כיצד יכול טיפול סיעודי לסייע?

ניתוחים רבים מלווים בתקופות החלמה ארוכות מאד. במהלך התקופות הקשות הללו רבים אינם יכולים לבצע פעולות בסיסיות וזקוקים לליווי של אנשי מקצוע, מטפלים ושל בני המשפחה. לא פעם מנסים בני המשפחה להתמודד עם האתגר לבדם ולטפל בבן המשפחה המתאושש באופן עצמאי.

פנייה לחברת שירותי סיעוד לקבלת עזרה סיעודית הניתנת באמצעות הביטוח הלאומי וחברות הביטוח  מקלה על התקופה הלא פשוטה ומסייעת למנותח ולמשפחתו לחזור לתלם.

עזרה סיעודית לאחר ניתוח

אילו קשיים מלווים התאוששות מניתוח?

כל ניתוח מורכב מתהליכים רפואיים אחרים וגורר אחריו התאוששות והתמודדות עם תופעות רפואיות שונות. עם זאת, ברוב המקרים הקשיים הם דומים.

לאחר ניתוח מתקשים מטופלים רבים לקום ולהתנייד לבדם בבית, הם מתקשים לקום לבד מהמיטה או מהכורסה, להתלבש לבד, להכין לעצמם ארוחות או לצאת החוצה לנשום אוויר ללא ליווי. הם זקוקים לעזרה בהליכה, בעמידה או במעבר מישיבה לשכיבה ולהפך.

בחלק מהמקרים מתקשים המנותחים להתקלח באופן עצמאי ואפילו ללכת לשירותים לבדם. בכל התחומים האלו מסייעת עזרה סיעודית המוגשת על ידי מטפלים מקצועיים, המגיעים לבית הקשיש או המנותח ודואגים ללוות אותו לאורך היום ולעיתים גם במהלך הלילה, בהתאם לצורך.

מדוע לא להסתמך על בני המשפחה בלבד?

כאמור, משפחות רבות מחליטות לטפל במנותח המתאושש בעצמן. הן דואגות למשמרת קבועה ליד מיטתו ולסיוע בפעולות היומיומיות שכעת קשות מדי לביצוע. עם זאת, במקרים רבים ירגיש המטופל חוסר נעימות דווקא ליד בני המשפחה, כאשר יצטרך להתקלח, ללכת לשירותים או לקבל עזרה בהלבשה.

במקרים רבים עדיף להסתמך על עזרה סיעודית ממישהו שלא מכירים ואינו שייך למשפחה. מישהו מקצועי שמגיע אך ורק לבצע את עבודתו. בצורה זו מפיגים את המבוכה שעוטפת לעיתים את המטלות הפחות נעימות הקשורות לטיפול במנותח ומאפשרים לבני המשפחה להגיע לבקר כדי לשמור על המורל, להתעניין ולתת מענה לצרכים אחרים, פחות פיזיים ויותר רגשיים, של המטופל.

בנוסף, אח או אחות סיעודיים בעלי הכשרה מתאימה לטיפול במנותחים לאחר שעברו תהליך כירורגי, מצוידים בידע ובהכשרה מעשית בתחומים טיפוליים שונים, שבני המשפחה אולי אינם מכירים ויודעים כיצד להתמודד איתם.

כיצד פונים לקבלת עזרה סיעודית לאחר ניתוח?

התועלות של אחות פרטית לאחר ניתוח, עזרה סיעודית, דווקא לאחר ניתוח קשה ברורות, אך כיצד ניתן לקבל סיוע עבור בני משפחה שעברו תהליך כירורגי. הצעד הראשון הוא פנייה לביטוח הלאומי או לחברת הביטוח הפרטית בבקשה בכיסוי העלויות.

הביטוח הלאומי יסקור את המצב הבריאותי של המנותח ויבדוק האם הוא זכאי לקבלת סיוע סיעודי לאחר הניתוח. כך יעשו גם חברות הביטוח הפרטיות. לעיתים יאשר הביטוח כיסוי מלא ולעיתים כיסוי חלקי, בהתאם למצב המנותח.

לאחר אישור הזכאות, יהיה ניתן לפנות לחברה מתמחה לקבלת עזרה סיעודית. חשוב לבחור בחברה המספקת שירותים של אחות סיעודית מוסמכת, אשר מוכשרת לטפל במנותחים לאחר תהליך כירורגי.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *