ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » אחות פרטית או בית אבות?

אחות פרטית או בית אבות?

לעיתים קרובות, מתלבטים המטופל ובני משפחתו האם לשכנו בבית אבות או להצמיד לו אחות פרטית שתשהה איתו במהלך רוב או כל שעות היום. זוהי החלטה לא פשוטה, שלה אין תשובה אחת. ובשורות אלו נעשה כמיטב יכולתנו על מנת לסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

יתרונות האחות הפרטית

שירות אחות פרטית צמודה נושא עמו יתרונות רבים, המתרכזים סביב קיומו של גורם מטפל שכל תפקידו לדאוג לבן משפחתכם. על האחות לא מוטלת אחריות לדאוג למטופלים נוספים ואין מטלות אחרות שעליה לבצע במקביל, כך שהיא אמונה אך ורק על בריאותו, שלומו וטובתו של יקירכם. זהו יתרון חשוב ביותר, משום שמשמעותו היא שבכל עת בה יזדקק לה, היה תהיה שם עבורו, ללא צורך להמתין. זאת ועוד, הקשר האישי הנוצר בין המטופל לאחות הפרטית הוא קשר חזק וחם, המבוסס על כבוד הדדי, מחויבות וחיבה. האחות הופכת במהרה לבת בית לכל דבר, לאוזן קשבת למחשבותיו ולרגשותיו של המטופל, לשותפה לחיי היומיום שלו ולמשענת בעת הצורך. מניסיוננו הרב בתחום, אין תחליף לקשר שנוצר בין האחות למטופל, וניתן לראות זאת במכתבי התודה וההמלצה הרבים המגיעים אלינו ואף בקשר הנוצר גם בין האחיות למשפחות המטופלים. כמו כן, בחירה באחות פרטית משמעה שהייה של המטופל בביתו, במקום המוכר לו, שנוח לו להיות בו והוא מכיר בו כל פינה. לעיתים קרובות, המטופל מרגיש חזק ועצמאי יותר, משום שהוא בביתו. גם לפרטיות מקום חשוב כאן, וללא ספק למטופל פרטיות רבה יותר כאשר הוא שוהה בביתו ולא במקום בו המגורים משותפים. יחד עם זאת, גם לבתי האבות יתרונות משלהם, ועל כן חשוב להציגם.

אחות פרטית בבית אבות

יתרונות בתי האבות

יתרונו הגדול של בית אבות הוא בקיומם של חיי חברה עשירים. המעבר לבית אבות עשוי להפיג את בדידותו של המטופל. לעיתים, אחות פרטית היא בדיוק מה שהוא זקוק לו מבחינת אוזן קשבת ונוכחות של אדם נוסף לצידו, ולעיתים קבוצה של בני גילו היא זו שתסייע לו להרגיש טוב יותר מבחינה רגשית ובכך עשויה אף לשפר את מצבו הבריאותי באופן משמעותי. בבתי אבות רבים יש לוח פעילויות עשיר ומגוון, הכולל פעילויות יצירה, מופעי מוסיקה, הרצאות ועוד. המפגש עם מטופלים נוספים יוצר קרבה ומוביל לקשרים אישיים וחבריים, שלהם ערך רגשי וטיפולי שאין להפחית בחשיבותו. נוסף על ההנאה מן הפעילויות ומן החברות הנוצרת בעקבות המגורים המשותפים, הם ממלאים תפקיד חשוב נוסף, בכך שהם מפיגים את ההתעסקות הרבה של המטופל סביב מצבו הבריאותי ומאפשרים לו לעסוק גם בדברים אחרים, מהנים ומשובבי נפש יותר. בבתי אבות סיעודיים נמצא באופן קבוע צוות רפואי, העוקב אחר מצבם הבריאותי של הדיירים ומוסמך לטפל במקרה הצורך.

שיקולים נוספים שיש לקחת בחשבון

ראשית, עליכם לבדוק עם בן משפחתכם, במידה והוא מסוגל לקבל החלטה מסוג זה, מהי האפשרות המועדפת עליו. שנית, יש לתת משקל למצבו הבריאותי ולסוג העזרה הסיעודית שהוא זקוק לה. יש צרכים שייענו טוב יותר ע"י אחות פרטית צמודה, ויש צרכים שהפתרון המתאים להם הוא בית אבות. חשוב מאוד לבחור באפשרות שתעניק עבור יקירכם את הטוב ביותר ותענה על צרכיו הרפואיים והרגשיים כאחד.

חשיבות ההתאמה האישית למטופל

חשוב לנו להתעכב על פרט שבעינינו חשוב במיוחד – ההתאמה בין המטופל לאחות הפרטית הספציפית או לבית האבות המסוים. בעת בחירת שירות אחות פרטית, אנו עושים כל שניתן על מנת ליצור התאמה מדויקת ומוצלחת בין המטופל לאחות, בדגש על תחושת נוחות ופתיחות שתיווצר ביניהם. מאחר והאחות נכנסת אל חייו ואל ביתו של המטופל, חשוב לנו שהיא תשתלב באורח חייו היטב, בקלות ובמהירות. במידה ותבחרו בבית אבות, נשמח לעמוד לרשותכם ולהציג בפניכם את חוות דעתנו לגבי בתי האבות המתאימים ליקירכם, המבוססת על התרשמויות מפיהם של רבים. כך או כך, בכל אפשרות בה תבחרו, נהיה לצידכם ונדאג לכך שיקירכם יהיה בידיים הטובות ביותר, ויזכה ליחס נפלא, אוהב וחם. צרו איתנו קשר עוד היום, ונסייע לכם בכל התלבטות:

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *