ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » אחיות פרטיות בבית: מדוע אנו זקוקים לשירותיהן?

אחיות פרטיות בבית: מדוע אנו זקוקים לשירותיהן?

  • by

שירותי הרפואה הציבוריים בישראל מאפשר לכל אדם לזכות למגוון רחב של טיפולים, הן בבתי־החולים, והן בבתי־אבות, הוספיס ואפילו בבית. כל זאת ניתן ללא תשלום במסגרת חוק בריאות ממלכתי. אך, בשל העומס הרב על מערכת הבריאות הציבורית, משפחותיהם של מטופלים רבים מרגישות חסרות אונים ומעוניינות לשפר את איכות הטיפול האישי ביקיריהן. למרבה המזל, ניתן לחזק היום את מערכת הטיפול הציבורית בשעות של טיפול פרטי אישי. במאמר זה נעסוק בסיבות להזמנת שירותי אחיות פרטיות בבית בהרחבה.

בין אחיות במרכזי בריאות ציבוריים לאחיות פרטיות בבית

קיים הבדל משמעותית בין טיפול פרטי לציבורי. אחיות במרכזי טיפול ציבוריים מטפלים בכמות גדולה של חולים במקביל. לעומת זאת,  אחיות פרטיות המתמחות בטיפול במרחב הביתי מטפלות באדם אחד או שניים לכל היותר. כך, הן מצליחות לבצע משימות רבות יותר. כמו: מתן תרופות, חיבור לעירויים בעת הצורך, קילוח המטופל, הן מלבישות אותו ומאכילות. חשוב לזכור כי אחיות פרטיות בבית הן מומחיות בסיעוד שלמדו את התחום באופן פורמלי. זאת לצד הידע הרפואי הנרחב שמאפשר להן להיות יעילות במיוחד במקרה שהמטופל אינו יכול לדאוג לצרכיו בעצמו.

טיפול באנשים הלוקים בדמנציה ואלצהיימר

השנתיים האחרונות, לאור משבר הקורונה והסגרים בעקבותיו, היו קשות במיוחד למשפחותיהם של קשישים הלוקים בדמנציה ואלצהיימר. קשישים אלה נותרו שעות רבות לבדם, ולעתים המטפל הצמוד לא היה יכול להעניק להם את מלוא שעות הטיפול בשל בידוד. במקרה הזה, העול נפל על בני המשפחה הקרובים לקשיש ביותר, כמו: ילדים, נכדים ואחים.

למרבה המזל שירותי אחיות פרטית בבית שיפרו את חייהם של קשישים רבים. שירות זה מאפשר לבני המשפחה לשלב טיפול רפואי מסור. זאת,  תוך חלוקת הזמנים בין הטיפול המקצועי בתשלום של מטפלת רפואית מיומנת, לבין השעות בהן הם נמצאים בבית כדי להשגיח על הקשיש.

שמירה בשעות הלילה על ידי אחות מקצועית

יש לזכור כי חלק ניכר מתאונות שמתרחשות כאשר קשיש נמצא בביתו לבד. הדבר מתרחש בשעות הערב או הלילה. זהו הזמן הרגיש ביותר משום שאותו אדם אינו עירני, ועשוי להיות גם מושפע על ידי תרופות שנטל בלילה. אדם נוסף ששומר עליו יכול לוודא שלא נפל מהמיטה. כמו גם, יכול לבדוק שמוצרי הספיגה שלו אינם רטובים וזקוקים להחלפה מיידית.

לסיכום, אם גם אתם אחראים על אדם שאנו יכול מסיבות רפואיות או קוגניטיביות להיות אחראי על עצמו לאורך היום או הלילה מדובר בעבודה לא קלה. שירותי אחיות המטפלות באופן פרטי בביתכם יהיו הפתרון המיטבי עבורכם. הזמינו אחות פרטית למשך חודש אחד. כך תגלו לגלות את ההבדל המשמעותי באיכות הטיפול שאתם מקבלים. מלבד השירותים המוצעים במרחב הביתי, כמו שאפשר להזמין אחות פרטית גם לאחר ניתוח בבית־החולים. שירות זה מתאים כמובן גם לצורך טיפול אישי ומעקב בבית־אבות או בדיור מוגן.