ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » הכנסתם מטפלת סיעודית הביתה? אלו אנשי המקצוע שילוו את התהליך

הכנסתם מטפלת סיעודית הביתה? אלו אנשי המקצוע שילוו את התהליך

מטפלת סיעודית שמגיעה הביתה ומלווה את קרוב המשפחה שלכם מביאה איתה בדרך כלל משב רוח של הקלה גדולה. במשפחות רבות נטל הטיפול היה על המשפחה עצמה, ללא סיוע של אנשי מקצוע, עד שהתחיל התהליך הסיעודי.

ישנם אנשי מקצוע שיכולים ללוות אתכם גם לאחר שהמטפלת הסיעודית כבר נמצאת בבית ודואגת לקשיש, לקשישה או לקרוב המשפחה שעבר טיפול רפואי. אנשי המקצוע הללו יכולים להקל באופן משמעותי על תהליך ההסתגלות, לתת תשובות לשאלות ולעזור לאורך הדרך.

אנשי מקצוע להשלמת סיוע של מטפלת סיעודית

מטפלת סיעודית חדשה

עובדת סוציאלית:

במקרים רבים ההחלטה להעסיק מטפלת סיעודית מגיעה אחרי תהליך ארוך שבו נעזרנו בגופים המקומיים כדי לקבל עזרה. בכל עירייה ומועצה מקומית יש אגף רווחה שבו עובדות סוציאליות הדואגות לרווחת התושבים וביניהם גם אוכלוסיית הקשישים או החולים הסיעודיים.

עובדת סוציאלית יכולה לסייע במגוון פתרונות דרך האפשרויות שמעניקה הרשות המקומית. מהנחה לקניית חיתולי מבוגרים דרך ארוחות מסודרות בפרויקטים של האכלה והזנה ועד לתמיכה רגשית ונפשית.

מלווה מטעם חברת שירותי הסיעוד:

חברת שירותי סיעוד היא הכתובת שלכם לקבלת הפתרון ולשיבוץ מטפלת סיעודית. לצד השירות למציאת המטפלת המתאימה, אנחנו כחברה מעניקים ללקוחות שלנו הזדמנות מתמדת לליווי וייעוץ, בכל נושא הקשור להעסקת המטפלת.

אנחנו דואגים לבדוק, לפקח ולדאוג שתהליך ההסתגלות יעבור בשלום, משוחחים עם המטפלות ועם המשפחה. חשוב לעבוד עם חברת סיעוד שתוכל תמיד להציע את הייעוץ, התשובה והליווי המקצועי בתקופת ההסתגלות וגם אחריה.

מומחי נגישות:

במקרים רבים, הצורך בהעסקת מטפלת סיעודית מגיע לאחר הרעה במצב, מחלה או תהליך רפואי כלשהו. יש מקרים בהם גם היכולת להתנייד, ללכת או לתפקד כרגיל בבית משתנה. מומחי נגישות יכולים לעזור בהתאמת הבית למצב החדש ולהקל על ההסתגלות לטיפול – הן אצל המטופל והן אצל המשפחה.

מטפלים משלימים:

במקרים בהם יש קושי רפואי כלשהו, אפשר להזמין הביתה מטפלים משלימים שיכולים להשלים את הטיפול הסיעודי ולתת עוד משהו שיוכל לשפר את מצבו של הקשיש או המטופל.

לצד השירות שהמטפלת הסיעודית מעניקה, שכולל פיקוח על נטילת תרופות, ארוחות וסדר היום, מטפלים משלימים יכולים להגיע מפעם לפעם ולתת פתרון בריאותי – למשל עיסוי, רפלקסולוגיה, ייעוץ תזונתי או כל תחום טיפול אחר שיכול לעזור.

רופא גריאטרי:

הליווי של רופא גריאטרי חשוב מאד במהלך הטיפול הסיעודי. מטפלת סיעודית צריכה לעבוד תחת להנחיות הרופא ולפקח על נטילת התרופות, על תזונה נכונה ועל סוג הפעילות שהרופא ממליץ לעשות. רופא גריאטרי יכול לתת ייעוץ לגבי שגרת יום בריאה ונכונה יותר, פעילות מומלצת, עבודה קוגנטיבית ומחשבתית וטיפול בתופעות לוואי שמגיעות עם הגיל.

אנשי מקצוע אלו יכולים לתרום באופן משמעותי להצלחת הטיפול הסיעודי ולתת למטפלת הסיעודית ולמשפחה כלים אמיתיים להתמודדות עם המצב.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *