ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » עזרה סיעודית באשפוז קצר מועד – מהן האפשרויות העומדות בפנינו?

עזרה סיעודית באשפוז קצר מועד – מהן האפשרויות העומדות בפנינו?

אשפוז בעקבות ניתוח או מחלה קשה, גם כאשר מדובר באשפוז קצר, מסמל תקופה לא פשוטה עבור המטופל ועבור משפחתו. לרוב כולם נרתמים כדי להיות שם, לתת כתף וללוות את המטופל במהלך התקופה הקשה. המשפחה מחלקת את זמנה בין השגרה ובין משמרות בבית החולים ונאלצת לבצע תפקידים שהיום בית החולים מתקשה לבצע, בגלל מצוקת אחיות ורופאים ובגלל עומס במחלקות. 

חברת סיעוד יכולה בהחלט לסייע במתן פתרון למצוקה הזו. גם באשפוז קצר מועד אפשר להיעזר במטפלת סיעודית שמגיעה לבית החולים ונמצאת שם עם המטופל, לאורך כל היום או בשעות מסוימות, לפי הצורך.

עזרה סיעודית באשפוז קצר מועד

איך זה עובד?

התהליך דומה למעשה לתהליך גיוס של מטפלת סיעודית. בשלב הראשון יש לברר מהן הזכויות הניתנות דרך ביטוח לאומי ולהגיש בקשה לסיוע. במסגרת זו יש להגיש טפסים, להביא דוחות רפואיים והערכות של מומחים.

בנוסף, במידה ויש ביטוח פרטי סיעודי, ניתן להשתמש בו כדי לקבל מכסת שעות לעזרה סיעודית. לאחר שהשעות מאושרות על ידי ביטוח לאומי או חברת הביטוח הפרטית, אפשר לפנות דרך חברת סיעוד ולקבל עזרה.

חברת סיעוד מקצועית תתאים את השירות לפי הצורך ותסייע בשיבוץ אחות או מטפלת סיעודית לעבודה מול המטופל, בבית החולים במהלך האשפוז.

מה עושה עובדת סיעודית במהלך האשפוז?

התפקיד של האחות הסיעודית הוא לדאוג באופן אישי לצרכיו של המטופל. בעוד שאחיות בית החולים מסתובבות בין המטופלים וצריכות לחלק את זמנן ותשומת ליבן בין הרבה מאד מטופלים מדי יום, חברת סיעוד דואגת שהאחות הפרטית תסייע אך ורק למטופל ששכר את השירות.

במהלך תקופת האשפוז מגיעה האחות הסיעודית לבית החולים ונמצאת עם המטופל במהלך שעות היום או הלילה, לפי הצורך. היא דואגת להאכלתו, לטיול בחוץ, למעקב אחר הבדיקות והטיפולים ולכל מה שצריך במהלך הטיפול בבית החולים.

באמצעות חברת סיעוד אפשר ליצור תהליך. ניתן ללוות את המטופל במהלך האשפוז, גם אם מדובר בתקופה קצרה, ולאחר מכן המטפלת יכולה להמשיך ולטפל בו גם בנוחות הבית, עד להחלמה מלאה.

במקרים מסוימים לאחר אשפוז קצר מועד, יש צורך בליווי קבוע של מטפלת סיעודית, אפילו ברמה של 24 שעות ביממה . לכן מומלץ להתייעץ עם חברת סיעוד מקצועית להתאמת אחות פרטית לאחר ניתוח ולבדוק כיצד כל האופציות משתלבות זו עם זו במהלך התקופה.

אלו הצעדים בדרך לליווי סיעודי במהלך אשפוז:

  • פנייה לחברת הביטוח או לביטוח הלאומי לקבלת סיוע במימון הליווי הסיעודי
  • הגשת טפסים, דוחות רפואיים ושאר מסמכים על פי דרישת הביטוח.
  • פנייה לחברת סיעוד מקצועית לשיבוץ מטפלת סיעודית.
  • הגדרת כל הצרכים של המטופל במהלך האשפוז.
  • בדיקה לגבי המשך הדרך לאחר האשפוז – לבדיקת אפשרות להמשך קבלת שירותי סיעוד גם לאחר החזרה הביתה – לפי הצורך.:

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *