ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » 4 פעילויות מיוחדות מחוץ לבית המתאימות לקשישים

4 פעילויות מיוחדות מחוץ לבית המתאימות לקשישים

אנחנו מאמינים שאפשר לצאת מהבית, להתרענן ולהנות בחיק המשפחה והחברים, גם כאשר הדבר דורש התאמה ומעט תעוזה. אספנו 4 פעילויות לא שגרתיות המתאימות לקשישים המלווים בעזרה או אחות סיעודית.

תקופת הקיץ היא תקופה לא פשוטה עבור קשישים רבים, שנאלצים לבלות ימים ארוכים בתוך הבית בגלל שחם מדי לצאת ולהסתובב בחוץ. לעיתים קרובות המגבלות הפיזיות מקשות לקיים פעילות מחוץ לבית בכל מזג אוויר ובכל עונה, ולכן לא פעם קשישים מוצאים את עצמם בתחושת בדידות קשה.

קשישים באימון שחייה

מועדוני מטיילים לקשישים:

במקומות רבים בארץ מתקיימים מועדוני טיולים לקשישים, גם במצב סיעודי קל יחסית. המועדונים דואגים לתוכנית טיולים שנתית שבמהלכה נוסעים למקומות שונים בארץ לטיולים, המתאימים גם לקשישים סיעודיים. אם יש אחות סיעודית שצריכה להתלוות לקשיש, לרוב ניתן לתאם זאת מראש והקשיש זוכה לליווי וטיפול גם במהלך הטיול.

יציאה לסרט תלת מימד:

יציאה לסרט יכולה להיות פעילות לא שגרתית עבור קשישים רבים, שמזמן לא ראו את אולם הקולנוע מבפנים. חוויית התלת מימד הופכת את הצפייה בסרט למאתגרת ומיוחדת יותר.

אולמות הקולנוע כיום מאפשרים לכל אדם לשבת בנוחות ולצפות בסרט, גם כאשר מדובר בקשיש סיעודי על כסא גלגלים. היציאה לסרט תלת מימד יכולה להיות חוויה משפחתית, במיוחד אם הנכדים הצעירים מתלווים אל הקשיש.

אולמות הקולנוע בכל רחבי הארץ כיום מונגשים וקל להגיע למקומות הישיבה מבלי שהקשיש יצטרך להתאמץ או לסכן את עצמו.

השתתפות בפעילויות גופניות יוצאות דופן:

יש קשישים סיעודיים שאינם יכולים להשתתף יותר בפעילות גופנית, אך ישנם כאלו שעדיין רוצים להיות פעילים ולהרגיש טוב. יש שפע של פעילויות גופניות שאפשר לעשות מחוץ לבית בכל עונה ומתאימות לדרגות קושי שונות.

בין היתר אפשר להנות משיעורי התעמלות במים, שניתנים במרכזים שונים לקשישים או במתנ"סים ומרכזי חוגים. גם במקרה זה אחות סיעודית יכולה להתלוות אל הקשיש ולדאוג לרווחתו במהלך השיעור.  

פעילות נוספת יכולה להיות יוגה, פלדנקרייז או התעמלות אחרת שנעשית מחוץ לבית באוויר הצח. פעילויות אלו מתאימות לקשישים ויכולות לגרום להם להרגיש הרבה טוב יותר.

טיפולים אלטרנטיביים:

הרפואה האלטרנטיבית הופכת יותר ויותר לגיטימית גם בטיפול בקשישים. חלק מהטיפולים מהווים בילוי מרגיע לכל דבר כאשר הקשיש זוכה לצאת מהבית, להיפגש עם המטפל ולעבור טיפול מרענן ושליו, נעים ומתאים לגילו ולמצבו הבריאותי.

כל הטיפולים האלטרנטיביים צריכים להיעשות בתיאום עם הרופא המטפל, אך במידה וניתן, אפשר להנות ממגוון רחב של טיפולים שונים. בין הטיפולים המומלצים תמצאו טיפולים במים – הידרותרפיה, פיזיותרפיה, רפלקסולוגיה, עיסויים, שיאצו, דיקור סיני ועוד.

ההנחה הרווחת כי קשישים אינם יכולים לצאת ולהנות עוד מפעילויות שונות מחוץ לבית היא מטעה ובעייתית. קשישים יכולים להיעזר בשירותי אחות סיעודית שתלווה אותם לפעילויות ולהנות מחוויה לא שגרתית ומהנה מחוץ לבית.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *