ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » מתי כדאי לפנות לקבלת טיפול סיעודי

מתי כדאי לפנות לקבלת טיפול סיעודי

משפחות רבות מתמודדות עם הידרדרות בן המשפחה לאורך חודשים ארוכים. ילדים שצופים בהוריהם מתבגרים משבוע לשבוע והופכים יותר ויותר תלויים בהם, האחיינית שמבקרת את הדודה  ומגלה שהיא פשוט לא יכולה להשאיר אותה לבד  או הנכד שמגלה שסבתא כבר לא זוכרת כמו פעם. מתי מגיע הזמן לפנות לעזרה

מתי לא נוכל לטפל יותר בצרכיהם של בני משפחותינו ונצטרך להיעזר בשירותי טיפול סיעודי מקצועי? אלו הם הסימנים המקדימים שכדאי לשים אליהם לב.

שכחה ובלבול

קשישים רבים סובלים משכחה ובלבול בגלל הגיל, אך ישנו הבדל דק בין שכחה קלה שמאפשרת להם עדיין לזכור מה צריך לעשות בבית ומחוצה לו ושכחה רצינית שמגבילה את היכולת שלהם לטפל בעצמם. אם הוריכם או בן משפחה אחר שוכח לקחת את התרופות, מתבלבל בדרך לשירותים או לא זוכר ללבוש גרביים או את הסוודר המחמם, הגיע הזמן לחשוב על פתרון שיאפשר לו לקבל את התמיכה בבית, בדיוק מה שניתן לקבל במסגרת שירותי סיעוד מקצועיים.

מתי כדאי לפנות לקבלת טיפול סיעודי

 קושי לבצע מטלות פשוטות ומסובכות

עם הגיל מגיע באופן טבעי גם הקושי. הקושי לבצע מטלות שעד כה היינו מורגלים בהן ופתאום נראות קשות ומסובכות. עבור לא מעט קשישים או אנשים שעברו טיפול רפואי רציני, קשה להודות שהמטלות הופכות קשות ומסובכות.

לעיתים מדובר במטלות שהן בגדר פינוק, למשל טיפול בגינה או הליכה לצעדה בכל בוקר. במקרים רבים מדובר במטלות פשוטות ויומיומיות כמו הכנת כוס משקה, להתלבש בבוקר או לקחת את התרופות מדי יום. כאשר קרובינו כבר לא מסוגלים לבצע את המטלות הפשוטות הללו, הגיע הזמן להיעזר בשירותי סיעוד שיקלו עליהם.

חולשות פיזיות ובעיות בריאותיות קשות

כשהמציאות הבריאותית טופחת על הפנים זה לעולם לא נעים. אנחנו מגלים לעיתים בדרך הקשה שהאנשים הקרובים אלינו כבר אינם בריאים וחזקים כבעבר. קשישים רבים מתמודדים עם בעיות של ראייה, שמיעה, אינם מסוגלים ללכת או לשבת ללא עזרה ולבצע פעולות גופניות בסיסיות. זה בדיוק הזמן לעזור להם ולקחת עזרה של מטפלת סיעודית.

גם אנשים שעברו טיפולים כמו ניתוחים קשים או מחלות ארוכות מגלים שהבעיות הבריאותיות מקשות על התפקוד היומיומי. שירותי סיעוד מספקים מענה גם במקרה של שיקום לאחר ניתוח או טיפול בחולים במחלות כרוניות קשות.

אחות מטפלת בקשישה

 מתי כדאי להתחיל תהליך של קבלת טיפול סיעודי לקרוב המשפחה? 

חשוב לדעת שתהליך בקשת העזרה הסיעודית אינו פשוט ויכול להיות ארוך ומתמשך. מסיבה זו לא כדאי לחכות שיהיה מאוחר מדי. כשאתם מזהים סימנים ראשונים של חוסר מסוגלות, בין אם מדובר בקשיים בתנועה, בראייה, בביצוע פעולות יומיומיות לבד ובכל פעולה שעד כה הייתה ברורה והיא טבעית, חשוב ליצור קשר עם הגופים הרלוונטיים ולהתחיל בתהליך של קבלת טיפול סיעודי מתאים. המתנה עד לרגע האחרון יכולה להוביל להרבה חוסר נוחות אצל הקשיש או המטופל ולקשיים עבור המשפחה.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *