ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » חוזה העסקה של עובד סיעודי – מה חשוב לדעת לפני שמנסחים?

חוזה העסקה של עובד סיעודי – מה חשוב לדעת לפני שמנסחים?

טיפול סיעודי, בין אם מדובר בעובד שמגיע לטפל בקשיש ולהתגורר בביתו או בעובדת שמגיעה למספר שעות על מנת לעזור לאדם אחרי ניתוח, חשוב לעגן בחוזה העסקה. מדובר בעבודה לכל דבר, עבודה קשה שמערבת לא מעט רגש והתמודדות עם קשיים, אך בכל זאת עבודה. חופשות, ימי מחלה, שעות נוספות והגדרות תפקיד מדויקות, כל אלו צריכים להילקח בחשבון כשהמשפחה יושבת מול העובד או העובדת החדשים.

מה חשוב שיהיה בחוזה ההעסקה לפני טיפול סיעודי? אנחנו ביד לאחיות מלווים אתכם בכל הקשור להעסקת העובד, ובכל זאת חשוב שתדעו מהם הסעיפים הקריטיים בחוזה.

חוזה טיפול סיעודי

זהות המעסיק והמועסק

אולי הדבר הברור מאליו אבל צריך להיכתב במדויק. מיהו המעסיק מבין כל בני המשפחה? כלומר – מהי הכתובת העיקרית שאליה פונים בכל הקשור להעסקת העובד. אם מדובר בטיפול סיעודי של קשיש שכבר אינו יכול לדאוג לנושאים אלו, חשוב לבחור אפוטרופוס שיוכל להיות אחראי על הנושאים האלו, לרבות הנושאים הכספיים הכרוכים בהעסקת העובד.

כשמדובר בעובד הסיעודי עצמו, חשוב כמובן לציין את כל פרטיו המזהים.

תיאור העבודה

לכאורה מדובר בעבודה ברורה – טיפול סיעודי. אבל הטיפול הסיעודי כולל אינספור משימות והתמודדויות יומיומיות. ישנם עובדים שמתגוררים עם הקשיש או המטופל ודואגים לא רק לרווחתו האישית אלא גם לבית שמסביב – לקניות, לניקיון, לכביסות וכדומה. עבודה זו צריכה להיות מעוגנת בתוך החוזה, תוך פירוט של כל תחומי האחריות של המטפל.

הגדרת התפקיד מראש חשובה, שכן לא כל מטפלת סיעודי יכול לבשל ארוחות בריאות ולא כל מטפלת סיעודית יכולה לנקות חלונות גבוהים מאד. הטיפול הסיעודי מתרכז קודם כל במטופל עצמו וברווחתו ולכן אם יש מטלות נוספות בסביבת הבית שנכללות בהעסקה, חשוב לציין זאת.

שכר, חופשות והגדרות יום העבודה

עובדים סיעודיים יכולים לקחת חופש, הם יכולים לדרוש כסף על שעות נוספות או לצאת ליום חופשה בשבוע. התנאים המוגדרים בחוק העסקת עובדים זרים צריכים להילקח בחשבון כאשר אתם מנהלים משא ומתן להעסקת עובד זר. חשוב מאד להבין שעובד המציע טיפול סיעודי לא יכול לעבוד 24 שעות ביממה, ויש שעות שמותר לו לקחת זמן לעצמו.

בסופו של דבר חשוב להגדיר מה נכלל בשכר, מתי מדובר בשעות נוספות, אלו חופשות מגיעות לעובד ואיך בנוי יום העבודה שלו. הגדרה מראש של תנאי ההעסקה האלו תחסוך לא מעט עוגמות נפש בהמשך הדרך.

חובות המעסיק

המעסיק מחויב כמובן לשלם לעובד את שכרו, להציע חלופות לימי החופש או לחגים ולהיות חלק מהעניין כצד תומך בטיפול. טיפול סיעודי איכותי הוא מאמץ כולל, לא רק של העובד עצמו אלא גם של המשפחה מסביב.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הסכם העסקה לקראת טיפול סיעודי היא לעבוד מול חברת שירותי סיעוד מקצועית שיכולה ללוות אתכם צעד אחר צעד.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *