ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » כיצד מקבלים היתר להעסקת עובד זר בשירותי סיעוד?

כיצד מקבלים היתר להעסקת עובד זר בשירותי סיעוד?

כדי שכל אחד מאיתנו יוכל להעסיק עובד זר סיעודי, אנחנו צריכים לפנות לקבלת היתר מיוחד מלשכת האוכלוסין וממשרד הפנים. זהו תהליך שהוא בגדר חובה, ובלעדיו לא נוכל להעסיק על פי חוק עובדים סיעודיים. חברות שירותי סיעוד שמביאות ארצה עובדים זרים בתחום זה, דואגות ללוות את המשפחות בתהליך קבלת ההיתר ולסייע עם כל שאלה. גם אנחנו כאן כדי לעשות סדר בתהליך.

היתר להעסקת עובד זר סיעודי

העסקת עובד זר סיעודימי זכאי להגיש בקשת היתר?

הבקשה להיתר עבור העסקת עובד זר סיעודי מיועדת למטופלים ולקשישים שאינם נמצאים במסגרת סיעודית כמו בית אבות או מרכז טיפולי וזקוקים לליווי קבוע במשרה מלאה. כדי לקבל היתר צריך לעבור את הבדיקות ותהליך האישור בביטוח הלאומי או בחברות הביטוח, שהן לרוב אלו שמסייעות במימון העסקת העובד.

הביטוח הלאומי מפרט קריטריונים מדויקים לקבלת סיוע סיעודי, בין אם מדובר בהיתר להעסקת עובד זר סיעודי במשרה מלאה או קבלת שירותי סיעוד לכמה שעות ביום, בהתאם למצב המטופל.

מה כולל תהליך הבקשה?

לאחר שהמטופל עבר את הבדיקות ונמצא מתאים לקבלת שירותי סיעוד באמצעות עובד זר, תוכל משפחתו לפנות ליחידת ההיתרים ולקבל היתר להעסקת העובד. תחילה יש למלא טופס בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר, טופס התחייבות המעסיק, טופס ויתור על סודיות רפואית.

את הטפסים אפשר להוריד מהאינטרנט או לקבל בביטוח הלאומי או דרך חברת הסיעוד או לחילופין למלא אותם דרך האינטרנט באופן מקוון. מכיוון שצריך לצרף מסמכים כמו תעודת זהות, אישור אפוטרופסות במידה ובית המשפט מינה בן משפחה כאפוטרופוס ואישורים נוספים על פי צורך, מומלץ לשלוח את הטפסים בדואר.

השלב הנוסף הוא תשלום אגרת בקשה. האגרה בסך 300 שקלים היא חלק מהתהליך ויש לשלם אותה ולהעביר את ספח התשלום יחד עם הטפסים.

לאחר הגשת הבקשה, ייסקרו החומרים על ידי ועדת ההיתרים של ענף הסיעוד במשרד הפנים ולאחר מכן תישלח תשובה עם היתר או לחילופין סירוב להית העסקת עובד זר סיעודי, על פי הנתונים שהוגשו.

את התהליך הזה אין צורך לעשות לבדכם. חברת שירותי סיעוד מסייעת בתהליך ונותנת ייעוץ, תמיכה ועזרה פרקטית כדי להביא למצב שבו כל מטופל מקבל עובד המתאים לו.

מה קורה לאחר אישור הבקשה?

במידה והבקשה אושרה, חברת הסיעוד דואגת להציג אופציות לעובדים זרים סיעודיים. לאחר בחירת העובד הזר הסיעודי הוא יוטס ארצה ויגיע לבית המטופל. חברת שירותי סיעוד מסייעת לרוב בהכנות, היא סוקרת את הצרכים בתוך בית הקשיש או המטופל ודואגת שיהיה מקום לינה מסודר לעובד הזר הסיעודי שמגיע. בנוסף, היא מלווה את המשפחה בתהליך הבחירה של עובד שיתאים לקריטריונים הדרושים.

לאחר שעובד זר סיעודי מגיע, ממשיכה חברת הסיעוד ללוות את תהליך ההתאקלמות ודואגת שניתן הטיפול הטוב ביותר למטופל. למרות שמדובר בתהליך בירוקרטי מסובך, שירותי סיעוד מעניקים ייתרון למטופל ועוזרים לשפר את איכות חייו ולכן כדאי להיות סבלניים ולראות את המטרה הסופית.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *