ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » שירותי סיעוד לאחר תאונת דרכים – מה חשוב לדעת על הזכויות שלכם?

שירותי סיעוד לאחר תאונת דרכים – מה חשוב לדעת על הזכויות שלכם?

העובדה שניתן לקבל שירותי סיעוד לאחר תאונת דרכים קשה, מקלה על בני המשפחה שלעיתים קרובות חייהם משתנים מקצה לקצה בגלל הצורך לטפל בנפגע ועל הנפגע עצמו – שיכול לקבל עזרה סיעודית שתשפר את איכות חייו ותעזור לו להשתקם.

שירותי סיעוד לאחר תאונת דרכים

הנה כמה דברים שחשוב לדעת על הזכויות שלכם לאחר תאונת דרכים

ביטוח לאומי מסייע בכיסוי הוצאות שירותי סיעוד

הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת הוא שביטוח לאומי יכול לסייע במימון שירותי סיעוד עבור בן משפחה שזקוק לסיוע בעקבות פגיעה בתאונת דרכים. התהליך מחייב הגשת מסמכים לביטוח לאומי, לצד בדיקות רפואיות לפי הצורך והערכות מצב של רופאים מומחים.

במסגרת הכיסוי שמציע ביטוח לאומי נכללים שירותי סיעוד, פיזיותרפיה, טיפולים רפואיים, תרופות וכדומה. עם זאת, כל אדם שפונה מקבל התייחסות פרטנית ולכן גובה הכיסוי משתנה מאדם לאדם וממקרה למקרה.

ניתן סיוע גם למשפחת הנפגע

חשוב לדעת שלצד העזרה שמציע ביטוח לאומי בכל הקשור לטיפולים רפואיים או שירותי סיעוד גם המשפחה יכולה לקבל סיוע. משרד הרווחה מעניק סיוע למשפחות של נפגעי תאונות דרכים, מעזרה רפואית ועד לסיוע נפשי וסוציאלי. כדי לקבל את העזרה הזו צריך לפנות למחלקת הרווחה ביישוב שבו אתם מתגוררים.

מחלקת הרווחה תוכל לעזור גם בליווי לקבלת שירותי סיעוד, לצד החברה שבה תבחרו לספק לכם את העובד הסיעודי. השילוב הזה יאפשר לכם לקבל תמיכה משני גופים מקצועיים וחברתיים שמכירים את המצב ויכולים לעזור גם בדברים קטנים וגם בתהליכים המשמעותיים.

גם חברות הביטוח הפרטיות מציעות סיוע

כחלק מפוליסת הביטוח לנפגעי תאונות דרכים או כחלק מביטוח סיעודי, ניתן לקבל עזרה מחברות הביטוח הפרטיות. אם אתם או בן משפחתכם שנפגע חתומים על פוליסות ביטוח, יש ליצור קשר עם החברה ולבדוק מה כוללת הפוליסה.

למרות שאת הנתונים האלו כדאי לבדוק הרבה לפני שנמצאים במצב כמו תאונת דרכים, רבים לא שמים לב לסעיפים חשובים אלו, אולי מתוך הפחד להתמודד עם סיטואציה שעלולה לקרות. עם זאת, ככל שתדעו יותר מה הזכויות שלכם במסגרת הפוליסה – כך תוכלו לפנות לחברת הביטוח ולהציג מסמכים רלוונטיים וטענות מסודרות, מה שיזרז את התהליך ויאפשר לכם לקבל סכומים גבוהים יותר לכיסוי שירותי סיעוד או כל הוצאה אחרת.

אין ספק שתאונת דרכים היא סיטואציה שרובנו לא רוצים לחשוב עליה מבעוד מועד, אבל כדאי להכיר את הזכויות ולהיות מוכנים לכל צרה שלא תהיה.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *