ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » מטפלת סיעודית – לא רק לקשישים! מי זכאי לעזרה ואיך מקבלים אותה?

מטפלת סיעודית – לא רק לקשישים! מי זכאי לעזרה ואיך מקבלים אותה?

אם אתם שוקלים להיעזר בשירותי מטפלות סיעודיות עבור בן משפחה, או אפילו עבור עצמכם, חשוב שתדעו שמגיע לכם החזר מהביטוח המשלים!

מטפלת סיעודית לא רק לקשישים

 

קיימים אנשים רבים באוכלוסייה שביום מן הימים אולי יזדקקו, באופן זמני או קבוע, לשירותי מטפלת סיעודית. כדי להקדים תרופה למכה, הכנו עבורכם מאמר שיעסוק בזכאות להחזר על השירות מטעם הביטוח המשלים שיש לרובנו מטעם קופות החולים השונות.

מי הזכאים? מבוטחים בביטוח משלים בקופות החולים

ביטוח משלים הינו ביטוח נוסף שמציעות כל קופות החולים, לצד שירותי סל הבריאות הבסיסי, שנועד כדי להעניק שירותי בריאות מקיפים יותר לאלו הקיימים בסל הבסיסי. במסגרת הביטוחים המשלימים, קיימת גם האפשרות לקבל החזר מסוים על שירותי מטפלת סיעודית. חשוב לציין כי כל קופת חולים קובעת החזרי תשלום בעד השירותים תחת הביטוח המשלים.

מטפלת סיעודית: מי בעצם צריך אותה?

שירותי מטפלת סיעודית נועדו למעשה לכל אדם שזקוק לסיוע, קבוע או זמני, כדי לבצע פעולות בסיסיות ויומיומיות, או לסייע למטופל לבצע אותן, כגון: רחצה, לקיחת תרופות, התניידות, ניקיון בבית וכד'. חשוב לזכור שמטפלת סיעודית יכולה לסייע גם לאדם צעיר הזקוק לסיוע זמני ולא רק לקשישים, כאמור. באשר לאופי הטיפול, העניין תלוי לחלוטין במטופל ובצרכיו. מטפלות סיעודיות הן כמובן כאלה שעברו הכשרה מתאימה, אולם ההתאמה למטופל צריכה להיות מבוססת גם על כימיה, השעות הנצרכות ביום או בשבוע ועוד.

שכירת מטפלת סיעודית

משפחות רבות אינן מכירות לעומק את נושא שכירת מטפלת סיעודית עד הזמן בו הן זקוקות לה. חשוב לדעת שככלל, ניתן לקבל החזר על שירותי מטפלת סיעודית עבור מטופלים על ידי קופות החולים כאמור, אולם קבלת ההחזר תלוי בשני תנאים עיקריים:

  • על המטפלת להיות מוסמכת
  • על המטופל להיות מבוטח בביטוח משלים

מעבר לתנאים אלו, חשוב לברר לגבי תנאים הקשורים לסיבת ההזדקקות לאחות (מצד המטופל), מידת ההשתתפות במחיר וכיו'.

איך ניתן לקבל את ההחזר?

מניסיונו, חשוב להתקשר לקופ"ח כבר מרגע הידיעה על הצורך בשירות מטפלות סיעודיות ולברר את היקף ההשתתפות המגיע לכם מצד הביטוח המשלים. כמו כן, שווה לברר על אופי הגשת הממסכים (האם צריך להגיש אותם לקופ"ח עצמה או לחברת הביטוח). לאחר מכן, יש לבקש מחברת הסיעוד המספקת את המטפלת חשבונית מסודרת בה יהיה כתוב במפורש מהו החיוב ועל איזה שירות. בהקשר זה, חשוב לנו לציין את חשיבות פניה לחברה מסודרת ומוסמכת בנושא אספקת שירותי מטפלות סיעודיות. לחלופין, פניה לחברה שאינה מוסמכת יכולה חלילה לגרור סירוב לתשלום.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *