ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » התנדבות עם קשישים

התנדבות עם קשישים

אם אתם מחפשים תחום להתנדב בו, התנדבות עם קשישים יכולה להיות בדיוק מה שמתאים לכם. זהו תחום התנדבות מספק מאוד שתורם לקהילה וכמובן, לאזרחים הוותיקים שלנו.

התנדבות עם קשישים – מה זה דורש?

אם שאלתם את עצמכם, במה אני יכול לעזור יותר לחברה? אם יש לכם זמן לתת מעצמכם לאחרים ואתם רוצים להתנדב בתחום חשוב מאוד ומתגמל, כדאי לכם לקחת התנדבות עם קשישים בחשבון.

להתנדב עם קשישים זה לא דבר פשוט ולא מתאים לכל אחד, אבל אם אתם חושבים שיש לכם את היכולת, הכישורים והסבלנות לכך, מצפה לכם חוויה מיוחדת ומלאת סיפוק עצמי.

בואו להכיר- מטפלת סיעודית

אבל מה זה בעצם דורש?

התנדבות עם קשישים פירושה קודם כל לארח להם חברה. קשישים רבים חיים לבדם, חלקם ללא משפחה וסובלים מבדידות. תוכלו כמה פעמים בשבוע להגיע לבתיהם, לדבר עמם ולעזור להם במטלות קלות.

אפשרות נוספת היא לשוחח עם הקשישים בטלפון ולשאול לשלומם, ניתן גם לארח להם חברה רק בימים מסוימים או בחגים.

אפשרויות נוספות להתנדבות עם קשישים הן לעזור להם בקניות, לטייל עמם, לסייע להם בהסעות לבדיקות רפואיות וטיפולים, ולשהות עמם במסגרות כמו בתי אבות או מרכזי פעילות במשך היום.

התנדבות עם קשישים – מה זה ייתן לכם?

התנדבות היא אחת הדרכים הטובות ביותר לסייע לחברה שלנו, לתת ללא תמורה ולהרגיש תחושת תרומה ושליחות. התנדבות יכול לתת לכם תחושה נעימה של תגמול ומשמעות, הכרת התודה מן הקשישים שלהם תעזרו, תמלא לכם את הלב.

התנדבות עם קשישים חשובה מאוד לרווחתם הנפשית, בדידות היא אחת הבעיות הכי חמורות במצבם של קשישים רבים שחיים שנים לבדם, מצד שני לאנשים שחיים לבד וסובלים מבדידות בעצמם, ההתנדבות יכולה לסייע מאוד, כך שזו תרומה נפלאה שעוזרת לשני הצדדים.

אנשים רבים שמתנדבים עם קשישים מדווחים על חוויות חיוביות וקשרי ידידות נהדרים שנוצרים בינם לבין הקשישים. אם כך, תוכלו להכיר חברים חדשים, לשמוע סיפורים וללמוד מניסיון חייהם העשיר. לקשישים יש המון מה לתת ולתרום לכם בחזרה, כל מה שצריך זה לדעת לתת וגם לקבל.

אולי יעניין אותך גם אחות פרטית

סוגי התנדבות עם קשישים

כאמור, יש סוגי התנדבות שנועדו יותר לארח חברה, לשוחח, לטייל ולהפיג את הבדידות. התנדבויות אחרות עם קשישים הן יותר פרקטיות, אם זה לעזור להם במטלות שונות כמו: ניקיון הבית, בישול, קניות בסופר. ודברים יותר לוגיסטיים כמו: קשר עם מוסדות סיעוד שונים, הסעות, תיאום תורים ולפעמים גם לסייע בקשר עם משפחתו של הקשיש.

לסיכום

התנדבות עם קשישים היא דרך נפלאה לתרום ולהעניק לעצמכם תחושת ערך, אז אם אתם מעוניינים להתנדב עם קשישים יש מגוון דרכים שתוכלו לעשות זאת, החל מביקורים בבית הקשיש ועד סיוע בבתי אבות.  התנדבות עם קשישים היא חוויה מעניינת מאוד, מתגמלת ומשמחת.