ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » קשיש סיעודי

קשיש סיעודי

החיים בגיל השלישי הם שונים מכל תקופת חיים אחרת שאנחנו חווים, ולעיתים ישנם אנשים שזקוקים בתקופה זו ליותר סיוע וליווי מאשר אנשים אחרים. תחת ההגדרה הזו נמצאים גם הקשישים הסיעודיים. אם אתם לא לגמרי יודעים האם אתם או אדם קרוב אליכם נחשב קשיש סיעודי ומה ההגדרה הזו בעצם אומרת, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולקרוא. ענינו עבורכם על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר בנושא.

מי עונה על ההגדרה של קשיש סיעודי?

החוק במדינת ישראל מגדיר קשיש סיעודי כאדם מבוגר, לאחר גיל הפרישה, שסובל ממצב בריאותי ירוד או לקוי אשר לא מאפשר לו לבצע את כל פעילויות החיים הבסיסיות באופן עצמאי. על מנת לקבל הכרה כקשישים סיעודיים יש לפנות לביטוח הלאומי, וחשוב לעשות זאת בהקדם בכדי לקבל את ההקלות וההטבות המגיעות להם בחוק.

אולי יעניין אותך גם העסקת עובד זר

אילו פעולות מוגדרות כפעולות יום-יומיות?

בישראל של היום, נהוג להגדיר אדם קשיש כאדם סיעודי כאשר הוא זקוק לכל סוג של עזרה, בין אם חלקית ובין אם מלאה, בביצוע הפעולות הבאות:

  • פעולות שליטה בסוגרים (התפנות בשירותים)
  • התלבשות
  • הכנת מזון ו/או אכילה
  • הליכה בחלל הבית באופן עצמאי
  • רחצה וטיפוח עצמי
  • קיום תקשורת עם אנשים קרובים לו ועוד.

האם כל קשיש סיעודי זקוק לעזרה מקצועית?

מעצם ההגדרה של סיעודי, כלומר שאותו אדם זקוק לליווי מקצועי ואיכותי בביצוע הפעולות שכל אדם אמור לבצע בצורה עצמאית, ניתן לומר שכן – כדאי שלכל אדם המוגדר כקשיש סיעודי יהיה ליווי מקצועי. עם כל האהבה שאנחנו בטוחים שאתם חשים כלפי אותו קרוב משפחה, אתם לא יכולים לעצור את שגרת חייכם בכדי לטפל בו בכל יום מחדש. בדיוק מהסיבה הזו, אנשים רבים בוחרים לשכור את שירותיהם של אחיות סיעודיות מקצועיות ומנוסות שיהוו מקור אמין לאותו בן משפחה בכל יום.

בואו לגלות עוד על חוק הסיעוד

כיצד לבחור אחות לקשיש סיעודי?

בכדי שתוכלו להבטיח לקרוב המשפחה שלכם את הטיפול האיכותי ביותר, העדיפו לשכור את שירותיהן של אחיות הפועלות בחברת סיעוד מקצועית המקדישה את עצמה לטיפול בפלח אוכלוסייה זה. בנוסף, חשוב לבדוק את ההכשרה של אותן אחיות, להבין מהו הניסיון שיש להן בתחום אם בכלל, ואם ניתן גם לקבל המלצות על החברה ועל האחות הספציפית שאמורה להצטרף אליכם לבית ואל המשפחה. כשזה מגיע לאהובים ולקרובים שלכם, מגיע להם הטוב ביותר, כך ששווה להשקיע במחקר ובבדיקה.

במידה וגם קרוב משפחה שלכם עונה על ההגדרה של קשיש סיעודי ואתם מעוניינים למצוא עבורו אנשי מקצוע שיהיו שם בשבילו במקרה הצורך – אנחנו ב״יד לאחיות״ נשמח לעמוד לשירותכם. הצוות שלנו מכיל אחיות מקצועיות המתמחות במתן שירותי סיעוד, והן ישמחו ללוות את קרובי המשפחה שלכם בכל הצרכים והמשימות היום-יומיות שלהם. במידה ויש לכם שאלות בנוגע למגוון השירותים שלנו, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בטלפון: 077-9966307.