ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » בחירת מטפלת פרטית – כך מבצעים אותה

בחירת מטפלת פרטית – כך מבצעים אותה

  • by

אתם מטופלים בקשיש או באדם הזקוק לעזרה יום יומיומית בשל נכותו. כעת, מגיע הזמן לבחור מטפלת שתוכל לשאת בחלק מהנטל. בחירת מטפלת פרטית אינה פשוטה. עליכם למצוא אדם מלא בחום שמסוגל גם לעמוד באתגרים היומיומיים הכרוכים בטיפול. במאמר זה נעסוק בנושא בהרחבה.

מה המאפיינים של מטפלת טובה בקשיש?

הצורך במטפלת לקשישים גובר עם גידול האוכלוסייה המזדקנת. . מטפל טוב צריך להיות בעל תכונות מסוימות – חמלה, אמפתיה, סבלנות, אהבה ויכולת פיזית לעמוד במטלות השונות.

אדם שאכפת לו מאוד מהקשישים, צפוי להיות מטפל טוב. חשוב שהם יוכלו לדאוג לצרכיהם ולספק להם את כל מה שהם צריכים; זה כולל מזון, מחסה, בטיחות וחברות. חשוב גם שמטפל יוכל לעזור במשימות יומיומיות שיכולות לסייע במניעת חלק מהמשימות הללו מלהיות קשות מדי עבורו.

בעלי ניסיון בטיפול בבעלי לקויות שונות כמו דמנציה

לעיתיםלא מדובר רק בעזרה לאדם מבוגר בלבד, אלא בתמיכה באדם בעל לקות. למשל, קישים הלוקים בדימנציה עשויים למצוא את עצמן בסיטואציות מבלבלות ללא תמיכה שוטפת מאדם קרוב.
המטפל, מהווה עבורם עוגן שבאמצעותו הם יכולים לתפקד ולתקשר עם העולם.
לכן, כאשר בוחרים מטפל עם ניסיון בסיוע לבעלי דימנציה, יהיה קל יותר להסביר לו את הגדרות התפקיד. הוא יכיר את הניואנסים השונים הנלווים לחיי היום יום ויוכל לסייע בתפקודו של המטופל.
צרו עמנו קשר ונשמח לעזור למצוא את המטפל התאים ביותר עבורכם.

טיפול בצעירים בעלי מוגבלויות

בחירת מטפלת פרטית היא לא תמיד רק לאדם קשיש. ישנם צעירים רבים בעלי מוגבלות פיזית, נפשית, רגשית או שכלית שעשויים להזדקק לתמיכה קבועה מסביבתם.
במקרים של מטופלים הדורשים סיוע בפעלות כמו רחצה או השכבה, רצוי לבחור מטפל שיש באפשרותו לעמוד במגבלות הפיזיות של התפקיד.

אם מדובר בילדים, בדרך כלל כל מטפל בעל האופי המתאים והניסיון יוכל להעניק את הסיוע הדרוש.

פנייה לחברה המעסיקה מטפלות פרטיות

אם אתם מחפשים את הדרך הקלה ביותר למצוא את האדם הנכון עבורכם, כמובן שכדאי לפנות לחברה המתמחה בתחום. זאת משום שיהיה לה את המאגר הגוון ביותר של מטפלים. היא תדע להתאים את המטפל לכל אדם שנזקק לשירותיו, באופן מיטבי.

תוכלו לקרוא אודותינו ולגלות איך אנו מסייעים למשפחות רבות כמו שלכם לטפל ביקיריהן.

לסיכום, אם היום אתם מחפשים מטפלת פרטית בבית או במוסד גריאטרי כלשהו, כדאי לפנות אלינו. אנו נוכל לעזור לכם למצוא את האדם המתאים ביותר מתוך המאגר שברשותנו. מדובר באנשים שהוכשרו ובעלי ניסיון בטיפול מסוג זה. הם ישמחו להגיע אליכם לראיון ולהכרות ראשונית, ולהתחיל לעבוד יחד.