ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » תזונה נכונה כתזונה מרפאה בעת טיפול סיעודי

תזונה נכונה כתזונה מרפאה בעת טיפול סיעודי

תזונה נכונה היא חלק בלתי נפרד מתהליך ריפוי הגוף, בכל גיל. מחקרים מכל הסוגים והמינים הוכיחו בעבר שיש קשר ישיר בין מחלות ובין תזונה לקויה, סרטים דוקומנטריים הראו לנו את חשיבותה של תזונה בריאה ומלאה לאריכות ימים. עם זאת, רבים חושבים שבגיל השלישי, אם הגוף גם ככה מוותר לעצמו לא פעם, תזונה נכונה היא כבר לא נושא חשוב. זוהי כמובן הנחה שגויה מאד. 

אפשר להנות, לנצל כל רגע ולטרוף את החיים, אך דווקא בתחום התזונה חשוב להקפיד על אורח חיים בריא.

תזונה נכונה אצל קשישים

תזונה נכונה מחזקת את המערכת החיסונית

בגיל השלישי אנחנו חשופים הרבה יותר למחלות. שפעת פשוטה הופכת בקלות למסובכת. פציעה במהלך הליכה או נפילה בבית, יכולה להשבית אותנו למשך שנים. קשישים שמקבלים עזרה סיעודית נהנים כמובן ממטפל צמוד שדואג שלא ייפצעו או יחלו, אבל גם תזונה נכונה חשובה לחיזוק השרירים, העצמות והמערכת החיסונית.

אכילה מסודרת לאורך היום, למשל, מעלה את רמות האנרגיה בגוף ומשאירה אותן גבוהות באופן מאוזן, זאת בהשוואה לאכילה של מזון מתועש, רב סוכרים, שיכול להעלות את האנרגיה לזמן קצר ולהוריד אותה במהירות. דווקא אצל קשיש סיעודי שאינו זוכה להרבה פעילות גופנית, כדי לחזק את הגוף באמצעות תזונה שכוללת מזונות בעלי ערך גליקמי נמוך, שפירושו עיכול איטי יותר ורמת אנרגיה מאוזנת של הגוף לאורך זמן.

משמעות התזונה הנכונה להשלמת סידן

אחד הדברים שקשישים בכל מצב בריאותי סובלים ממנו הוא מחסור בסידן. הסידן חשוב לבניית עצם ולכן קשישים שיש להם מחסור בסידן יכולים לסבול משברים, פציעות וכאבים.

תזונה המתאימה לגיל הקשיש, שלוקחת בחשבון את המצב הבריאותי שלו ומותאמת לו על ידי תזונאי מוסמך יכולה לעזור במילוי המצברים ולחזק את מצב בריאותו של קשיש, גם כאשר הוא נמצא במצב סיעודי.

תזונה נכונה בגיל הזהב

תזונה נכונה לשיפור מערכת העיכול

אחת התופעות הכי שכיחות אצל קשישים סיעודיים וקשישים בכלל, הן בעיות במערכת העיכול. גם קשיש שמקבל טיפול סיעודי חשוף לבעיות שונות, מכאבי בטן דרך עצירויות ועד שלשול או רגישות אחרת. באמצעות ליווי תזונתי ושמירה על תזונה נכונה על פי הגדרות המותאמות אישית, אפשר להפוך את חייו של הקשיש לאיכותיים יותר.

קשיש שמקבל עזרה סיעודית שכוללת גם האכלה, צריך להנות מתפריט מגוון המותאם למצבו. באמצעות הדרכה של המטפל כיצד להכין את האוכל, חלוקת אוכל מסודרת מטעם גוף כלשהו או תיאום עם המשפחה אפשר להגיע למצב שבו הקשיש נהנה מארוחות מותאמות לו באופן אישי.

בכל גיל ובכל שלב בחיים, תזונה נכונה מחזקת את הגוף, נותנת לנו כוח, עוזרת לנו לשמור על רמת אנרגיה גבוהה. אצל קשישים סיעודיים וקשישים בכלל, הערך של אכילה נכונה ותזונה עשירה בערכים טובים ובכל אבות המזון, הוא רב מאד. תזונה נכונה משפרת את רמת האנרגיה, מחזקת את מערכת העיכול ואת המערכת החיסונית ויכולה לעזור בתהליכי ריפוי שונים.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *