ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » 4 דברים שכדאי לדעת לפני ניתוח אורטופדי בגיל השלישי

4 דברים שכדאי לדעת לפני ניתוח אורטופדי בגיל השלישי

אם בן משפחה שלכם בגיל השלישי זקוק לניתוח אורטופדי ושירותי אחות להשגחה פרטית, כדאי שתקראו בעיון את המאמר שלפניכם.

אחד הפחדים הגדולים ביותר של קשישים הוא "ניתוח אורטופדי" אשר הפך לנפוץ יחסית, במיוחד בחברה המערבית בה תוחלת החיים רק עולה. גופם של הקשישים, בפרט, הוא בעל פוטנציאל גבוה להתדרדרות אורטופדית, לרבות שחיקת עצמות, סחוסים וכד', היחלשות מבני עצם למיניהם ופוטנציאל גבוה לנפילות ושברים כתוצאה מהן, ולעיתים אף כתוצאה מבלבול, חוסר בשיווי משקל ועוד. אז מה חשוב לדעת לפני שניגשים לניתוח אורטופדי בגיל השלישי?

(אולי) לא חייבים ניתוח

חשוב להסביר שניתוח אורטופדי הוא לא הפתרון היחיד שקיים עבור בעיות אורטופדיות של קשישים ופעמים רבות, הוא אף הפתרון האחרון שמוצע, כלומר, לא כל נפילה משמעה ניתוח באופן מיידי. ניתן למצוא בשוק מגוון אסטרטגיות טיפוליות שנועדו להקל או לפתור בעיות בריאותיות אצל קשישים כגון טיפולי פיזיותרפיה, מכשירי תמיכה שונים, אביזרים, תרופות, דיאטות מיוחדות ועוד. כל אלו יכולות להיות שיטות טיפוליות ראשוניות שיפתרו את הבעיה, מבלי להגיע להליך ניתוחי לא פשוט.

ניתוח אורטופדי בגיל השלישי

צריך לקחת בחשבון גם את השיקום

שיקום אורטופדי מכל סוג בגיל השלישי, עלול להיות ארוך, מפרך וקשה. שיקום אורטופדי לא חייב להגיע לאחר ניתוח, אולם הוא מחייב בדיקה קודמת אצל רופא ובעקבותיה, קביעת מעין תכנית פעולה הכוללת טיפולים, שינוי תזונתי במקרים מסוימים, נטילת תרופות והגברת פעילות גופנית ייעודית או הדרכה על תרגילים מסייעים וכד'. בהקשר של ניתוח אורתופדי בפרט, חשוב לקחת בחשבון את תקופת השיקום ולחלופין, יש לקחת בחשבון את יכולת השיקום של הקשיש לפני שמחליטים על ניתוח.

ייתכן ותצטרכו להיעזר בשירותי אחות פרטית אחרי הניתוח

בהמשך לשני הסעיפים הקודמים, במידה והרופא, המטופל ומשפחתו הגיעו למסקנה שאין מנוס ויש צורך בכניסה להליך הניתוח האורטופדי, חשוב לדעת שיתכן ותצטרכו להיעזר בשירותי אחות פרטית לאחר ניתוח, מכמה סיבות: ראשית, המטופל כאמור יכנס לשיקום ארוך שבמהלכו יצטרך סיוע סביב השעון. שנית, ייתכן והמטופל יצטרך סיוע מקצועי, כך שגם אם יש בן משפחה זמן שיוכל להיות לו לעזר, הוא לא תמיד יהיה בעל ידע מספק. קחו זאת בחשבון והכינו את עצמכם מראש לאפשרות הזו.

בחרו רק בחברה אמינה ומוסמכת

את הצורך בהשגחה פרטית הזכרנו מקודם, אולם היה חשוב לנו לייחד לכך סעיף מיוחד. זכרו, כי להליך השיקום חשיבות עצומה עבור הצלחת הקשיש לחזור לחייו הרגילים, או לכל הפחות לקבל איכות חיים מחודשת, כאמור. לכן, שימו דגש רב על בחירה נכונה של חברת שירותי סיעוד ובפרט, שירותי אחות להשגחה פרטית מבחינת ההכשרה, הניסיון והמקצועיות. אנו ביד לאחיות נשמח לספק את המענה הטוב ביותר לשקט שלכם – לפרטים צרו קשר.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *