ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » עדיין לא קשישים: באילו מקרים תוכלו להיעזר במטפלת פרטית?

עדיין לא קשישים: באילו מקרים תוכלו להיעזר במטפלת פרטית?

ההנחה הרווחת היא שמטפלים סיעודיים עובדים אצל קשישים. כשמגיע גיל שכבר אי אפשר לבד, אנחנו נעזרים בחברת סיעוד כדי לקבל מטפלת סיעודית פרטית שתוכל להתגורר אצל הקשיש או להגיע לכמה שעות בכל יום כדי לסעוד אותו. אבל בעצם, מטפלים סיעודיים יכולים לסייע בהרבה מאד מקרים נוספים. לא תמיד בני המשפחה מודעים לכך ויודעים לבקש את העזרה החשובה הזו.

להיעזר במטפלת פרטית

מקרים בהם כדאי לפנות לקבלת עזרה של מטפלת סיעודית פרטית

חולים אחרי ניתוח:

מטפלת סיעודית פרטית יכולה לסייע אחרי ניתוח, ללא קשר לגיל המטופל. אם אחרי ניתוח דרוש תהליך שיקומי ארוך, אם אותו אדם אינו יכול להסתדר בכוחות עצמו וזקוק לעזרה יומיומית לאחר הניתוח ואם הוא במצב שבו קשה לו מבחינת תנועה, כדאי לבדוק האם תוכלו לקבל סיוע סיעודי.

ברוב הביטוחים הסיעודיים הפרטיים תוכלו לקבל אחות פרטית לאחר ניתוח או מטפלת סיעודית פרטית שתגיע הביתה ותעזור בימים שאחרי הניתוח ולאורך השיקום.

חולים כרוניים:

חולים כרוניים שסובלים ממחלות מתמשכות ולא יכולים להסתדר בכוחות עצמם, צריכים ויכולים להיעזר במטפלים סיעודיים. בדרך כלל המשפחה סועדת את החולה בביתו ולא מודעת לכך שהיא יכולה לקבל עזרה מקצועית.

חברות הסיעוד יכולות להנחות את המשפחה איך לפנות לביטוח הלאומי ולקבל תקצוב לשעות עזרה, מספר שעות ביום או אפילו מגורים מלאים של מטפלת סיעודית פרטית, בהתאם למצב הרפואי, לתנאי המחייה של המטופל ועוד קריטריונים.

גם הביטוחים הפרטיים יכולים בהחלט להיות כתובת לגיטימית לפנות למימון הטיפול, בהתאם לסוג הפוליסה שיש לכם.

חולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות נפשיות:

ישנם מקרים בהם הקושי אינו פיזי אלא דווקא נפשי, נוירולוגי ומחשבתי. במקרים כאלו המטופל לא תמיד יכול לבצע פעולות שונות בכוחות עצמו, בגלל שכחה, דכאון או מצבים אחרים שמפריעים לו לעשות זאת.

גם במקרה כזה אפשר להיעזר במטפלת סיעודית פרטית שיכולה ללוות את המטופל במשך כמה שעות מדי יום ולדאוג שהוא אוכל, שותה, מתקלח ומתנהל בשגרת היומיום שלו בצורה תקינה. במקרים חמורים, בהם יש סכנה לאותו אדם, אפשר לקבל מטפלת סיעודית פרטית שתהיה איתו לאורך כל שעות היממה. כך במקרים של דמנציה חריפה ומחלות נוירולוגיות נוספות.

לאחר תאונה

לאחר תאונת דרכים או כל תאונה אחרת, מטופל יכול להיות מוגבל בתנועה, לסבול מבעיות בריאותיות ולהתקשות לבצע מטלות יומיומיות פשוטות. גם במקרה כזה אפשר להיעזר במטפלת סיעודית פרטית שתשהה בביתו או תגיע לעזור כמה שעות ביום.

בכל אחד מהמקרים האלו, המשפחה לא צריכה להתמודד עם המצב הקשה לבדה. בזכות חברות סיעוד כמו יד לאחיות, בזכות התנאים שמציעות חברות הביטוח ובזכות החוק של ביטוח לאומי תוכלו לקבל את העזרה ולהבטיח טיפול מסור ביקרים לכם.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *