ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » חמש שאלות שיש לשאול בעת בחירת מטפלת סיעודית

חמש שאלות שיש לשאול בעת בחירת מטפלת סיעודית

בחירת מטפלת לקשיש בן המשפחה או למטופל שזה עתה עבר ניתוח וזקוק לעזרה סיעודית, היא לעולם לא בחירה קלה. זהו אדם שעומד להיכנס לתוך הבית, להתגורר בו יחד עם בן המשפחה ולבלות לא מעט שעות בחיק המשפחה. ברוב המקרים, נערך מפגש בין בני המשפחה ובין מטפלת סיעודית המועמדת לעבודה. במהלך המפגש אפשר לשאול שאלות ולבדוק האם המטפלת מתאימה. חמש שאלות שאסור לוותר עליהן לפני שאתם בוחרים מטפלת.

בחירת מטפלת סיעודית

מה הניסיון שלך?

טיפול סיעודי הוא לא מלאכה קלה וכולל לא פעם סיטואציות מביכות ולא נעימות. חשוב לבדוק האם המטפלת מכירה את התחום, יודעת מה עומד בפניה ויש לה ניסיון בנושא. רוב חברות ההשמה דואגות לבדוק מבעוד מועד שהמטפלת מתאימה ויכולה לבצע את העבודה המוטלת עליה. עם זאת, כדאי לשמוע במילים שלה על הניסיון התעסוקתי שלה ועל הרקע שלה.

מהו הרקע הכללי שלך?

לצד הרקע התעסוקתי, כדאי לשמוע מהמטפלת במילים שלה מאיפה היא באה, מאיזו תרבות, מה המצב המשפחתי שלה וכדומה. לכל מטפלת סיעודית יש סיפור משלה ודרך הסיפור הזה אפשר ללמוד יותר על האופי, האישיות והאדם שנמצא מאחורי המילים.

האם תוכלי לבצע פעולות קשות שמשולבות בטיפול הסיעודי?

מטפלים סיעודיים נדרשים לא פעם לבצע פעולות לא נעימות. ממקלחת ועד להחלפת חיתולים, חשוב לבדוק כיצד המטפלת מתייחסת לנושאים האלו, לבחון איך היא מדברת עליהם ולהתרשם מהנחישות ומהחוזק שלה. משימות אלו דורשות שילוב של רגישות ונחישות.

מהן התוכניות שלך לעתיד?

כשמכניסים מטפלת סיעודית לבית רוצים שהיא תהיה שם לאורך זמן, כמה שצריך וכמה שרצוי. חשוב לדבר על העתיד, לראות מהן התוכניות של אותה מטפלת לאורך זמן, לנסות ולבחון האם היא באמת מוכנה לעבודה ולמגורים מתמשכים עם אדם מבוגר או חולה.

 חשוב לבסס מערכת יחסים של אמון ולדאוג שהקשר שנבנה בין הקשיש למטפלת יישמר לאורך זמן. לכן, כדאי לבחור במטפלת שלא מחפשת עבודה זמנית.

מהו סדר היום הטיפולי בעינייך?

טיפול סיעודי נשען לא מעט על סדר יום קבוע, פעלתני כמה שניתן ונוח לקשיש. חשוב לשאול את המטפלת כיצד היא רואה את סדר היום האידיאלי במהלך הטיפול. זוהי דרך טובה לבסס מראש את הדרישות שלכם מהמטפלת ולבדוק האם היא מסוגלת לעמוד בהן.

מהן התכונות החשובות בעיניך אצל מטפל סיעודי?

הטיפול הסיעודי נשען על אנושיות, חמלה, רגישות אך גם נחישות ועמידה על עקרונות הטיפול. חשוב לבדוק מול חברת שירותי הסיעוד שהמטפלת יודעת להתמודד עם כל הדברים שסובבים את הטיפול. שאלה כזו יכולה לשקף לכם את הערכים החשובים למטפלת ולבחון שהיא מודעת לכל הדברים שסובבים את הטיפול הסיעודי.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *