ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » לקראת הקיץ – החשיבות בשתיית מים, במיוחד לבני הגיל השלישי

לקראת הקיץ – החשיבות בשתיית מים, במיוחד לבני הגיל השלישי

נראה לכם שאבא, אמא, סבתא או אדם אהוב אחר בן הגיל השלישי אינו שותה מספיק? הנה הסיבות שיגרמו לכם להקפיד על כך, גם במחיר של פניה לשירות אחיות סיעודיות!

שתיית מים בגיל השלישי

סכנת התייבשות

באופן כללי, ידוע שהגוף עובר בגיל הזקנה כמה שינויים שביניהם גם נטייה למחלות שונות בתחום הלב וכלי הדם, שכחה, גלי חום ועוד. התופעות הללו עלולות לפגוע ביכולת וויסות החום של הגוף. בנוסף, גם התרופות שנועדו להתגבר על התופעות הללו, עשויות אף הן לפגוע ביכולת הגוף לשמור על מאזן מים תקין בגוף. לכן, ההמלצה הראשונה עבור בני הגיל השלישי היא להקפיד על שהייה בחדר מווסת מבחינת החום, כלומר חדר שמכיל הן גופי חימום והן גופי קירור לכשיצטרכו. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד כי האדם המבוגר שותה מספיק נוזלים, וניתן לעזור לו על ידי הגשה, ארגון מקום נוח לשתות בו וכד'.

הפחד מבריחת שתן

מבוגרים רבים סובלים מבריחת שתן, תופעה אשר וודאי גורמת להם חוסר נוחות ובושה. חשוב מאוד לדעת, שחלק מהמבוגרים מנסים לא לשתות בכוונה כדי להימנע מייצור שתן, דבר אשר פוגע בסופו של דבר במאזן המים בגוף. בנוסף, חשוב לציין כי מבוגרים רבים בגיל השלישי מפחדים מהצורך בחיתול למבוגרים, דבר אשר יפגע במידת העצמאות שלהם ובביטחון העצמי. חשוב להסביר לאדם המבוגר את החשיבות והנזקים באי שתיית מים, ולהקפיד על שתיית מים נאותה, גם ב"מחיר" של בריחת שתן, משום שחוסר בכמות מספקת של מים בגוף יכול להביא להתייבשות, כאמור. במקרים קיצוניים, יכולה המשפחה המטפלת לפנות לשירותי אחיות סיעודיות כדי להבטיח שהמבוגר\ת ישתה מספיק.

חשיבות שתיית המים לעור

נכון, נושא היופי איננו תמיד הדאגה העליונה ביותר של אנשים בגיל השלישי, אולם הוא בהחלט חשוב ויכול לעשות נפלאות לביטחון העצמי והדימוי העצמי של המבוגרים. אחד הדברים המופלאים ביותר שעושים המים הם לגרום לעור להיות חלק יותר, נעים יותר וגמיש יותר. בסך הכל, מדובר בסיבה נהדרת שעשויה לדרבן את המבוגרים לשתות מים.

חשיבות המים לפעילות העיכול בגוף

כידוע, שתיית מים מספקת חשובה בכל גיל, משום שאחת הסיבות היא החשיבות העצומה שיש למים על פעילות העיכול בגוף. עבור מבוגרים, איכות העיכול נעשית קריטית אף יותר מכיוון שגופם ממילא נחלש, חלקם אוכלים בכמויות הרבה יותר קטנות ובנוסף, חלקם אינם מקפידים כראוי על מזון בריא ומזין ועוד. לכן, גם במקרה זה, צריכה המשפחה להקפיד על שתיית המים של המבוגר ואף לפנות לשירותי אחיות סיעודיות אם צריך, בכדי לוודא שבכל עת יש מטפל לצד האדם המבוגר אשר מסייע לו להקפיד על מזון ושתייה נאותים.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *