ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » 5 פעילויות לבילוי חגיגי של קשישים סיעודיים ונכדיהם

5 פעילויות לבילוי חגיגי של קשישים סיעודיים ונכדיהם

הקשר הישיר בין הדור הותיק לדור החדש בתוך המשפחה הוא חשוב מאין כמותו. זוהי דרך מדהימה להכיר לילדים הקטנים את המשפחה וסיפוריה, את המורשת שלה והערכים שעליה היא מתבססת כבר שנים. לכבוד חג הפסח המשפחתי שקרב ובא, הנה 5 פעילויות פנאי לקשישים סיעודיים ולנכדים או הנינים שאיתם.

זהו אמצעי חשוב להציג בפני הילדים את חשיבות הכבוד לקשיש וללמד אותם שפה אחרת ודרך ארץ. בין אם מדובר בסבא, סבתא או סבתא רבא, פעילויות בין דוריות נותנות ערך לשני הצדדים. אם הקשיש מקבל עזרה סיעודית ממטפל או מטפלת, הם יכולים להצטרף לחגיגה. 

קשישים סיעודיים ונכדיהם

ארוחת בוקר משותפת

אומרים שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר של היום. כשהילדים בחופשה אפשר ליצור שגרה של ארוחת בוקר משותפת. מדי יום נוסעים לביקור קצר אצל הקשיש בן המשפחה, מביאים מטעמי בוקר ויושבים יחד לשעה קלה של שיחה משותפת.

אם לקשיש יש עזרה סיעודית קבועה, אפשר לשלב בארוחה גם מפגש עם האחות או המטפל. תוך כדי שיחה משותפת, הילד לומד על המקצוע, העשייה והאחריות המוטלת על המטפל.

טיול נגיש בטבע

בכל רחבי הארץ תמצאו שמורות טבע ופארקים שפורחים ומלבלבים לכבוד הפסח. בשנים האחרונות הנגישה רשות הטבע והגנים את הפארקים ושמורות הטבע והיום אפשר לטייל בהן גם אם הקשיש נעזר בכסא גלגלים, הליכון או קלנועית.

טיול משותף של הדור הצעיר והדור המבוגר במשפחה, מותיר זכרונות נעימים, מאפשר לקשיש לצאת ולנשום אוויר צח, לשנות אווירה ולבקר במקומות אהובים. יחד עם מטפלת שמעניקה עזרה סיעודית, הקשיש נמצא בפיקוח לאורך הטיול ולכן אפשר לצאת בראש שקט.

ביקור במוזיאון

במהלך חג הפסח נפתחים לא מעט מוזיאונים לציבור הרחב, לעיתים בהנחות גדולות. בילוי משותף במוזיאון היסטורי מחבר את הדור הצעיר לדור הותיק, דרך סיפורים ואנקדוטות ממי שלעיתים היה חלק מההיסטוריה או נכח ברגעים המתוארים במוצגי המוזיאון.

ברוב המוזיאונים בארץ פועל חוק הנגישות, שמבטיח שגם קשישים סיעודיים בכסאות גלגלים או עם הליכונים יכולים לבקר בהם בבטחה ובנוחות.

מפגש קשישים וילדים במסגרות היום

חג הפסח הוא הזדמנות מצוינת ליזום שיתוף פעולה עם מרכזי היום לקשיש. במידה והקשיש פעיל ומגיע באופן קבוע למרכז יומי, יחד עם המטפל הסיעודי, אפשר ליצור פעילות משותפת. הנכדים והנינים בחופשת הפסח מגיעים למרכז ונהנים יחד עם הקשישים מפעילות.

זו יכולה להיות סדנת יצירה משותפת, סדנת בישול או אפילו שיעור ריקוד, בהתאם למצב הקשישים. ברוב המרכזים ישמחו ליוזמה חברתית כזו ויסייעו בהפקתה.

בילוי בקולנוע

יציאה מהשגרה היא דבר חשוב עבור קשישים, שנמצאים לא מעט שעות בבית. בזכות עזרה סיעודית מקצועית שכוללת טיפול מסור, הם יכולים לצאת לבילויים ולהנות מזמן איכות עם המשפחה. בילוי בקולנוע בצפייה בסרט חדש יכול להיות יציאה אמיתית מהשגרה. בוחרים סרט שיתאים לילדים ולמבוגרים, לוקחים אתכם את המטפל הסיעודי שילווה את הקשיש ויעזור לו להתנייד בתוך אולם הקולנוע ולהתיישב בנוחות ויוצאים להרפתקה קולנועית מהנה. זהו בילוי שאינו דורש הליכה מרובה ושיכול להתאים גם לקשישים בכסא גלגלים.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *