ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » נעזרים בטיפול סיעודי? הרגלים משפחתיים שכדאי לאמץ לקראת השנה החדשה

נעזרים בטיפול סיעודי? הרגלים משפחתיים שכדאי לאמץ לקראת השנה החדשה

ההסתגלות לטיפול סיעודי מתחילה הרבה לפני שהאחות או המטפל מגיעים לסייע להורה או לקשיש הזקוק לעזרה. מהרגע שבו החלטנו להיעזר בשירותים סיעודיים ועד הרגע שבו השגרה הופכת לקבועה ואמיתית מתמודדת כל המשפחה עם דילמות ושינויים קטנים וגדולים.

אחות סיעודית שמצטרפת למשפחה מביאה איתה הרגלים חדשים שמוטמעים לשגרת היום של הקשיש או המטופל. בני המשפחה שתומכים ונמצאים שם כדי לעזור צריכים גם הם לסגל לא מעט הרגלים חדשים.

לקראת ראש השנה, הנה חמישה הרגלים משפחתיים שכדאי לאמץ אם אתם נעזרים בטיפול סיעודי.

הרגלים משפחתיים טיפול סיעודי

השנה אתם מבקרים יותר

במקרים רבים כאשר נכנסת אחות סיעודית לתמונה המשפחה חוזרת לעיסוקיה ואותו קשיש או מטופל נותר עם האחות. למרות שהטיפול המקצועי והחברות תורמים ללא ספק לרווחתו של הקשיש, חשוב לזכור שהוא חלק מהמשפחה.

הקפידו השנה לבקר יותר. הביאו את הנכדים והנינים למפגשים קבועים, הגיעו גם אתם לזמן איכות אחד על אחד ותשמרו על הקשיש כחלק מהמשפחה.

השנה חושבים על טיולים והפעלות מחוץ לבית

קשישים סיעודיים המלווים על ידי אחות סיעודית נותרים לפעמים בין ארבע קירות הבית. לא תמיד הם רוצים או מצליחים לצאת החוצה אל האוויר הצח. לעיתים היציאה החוצה מסתכמת בישיבה בגן השכונתי או בטיול אל המכולת ולסידורים.

השנה יוזמים טיולים משפחתיים שיכולים להתאים גם לקשיש או למטופל סיעודי. גם אם מדובר בטיול של שעה או שעתיים, עדיין כדאי לזכור שלפעמים יציאה כזו יכולה להחזיר לאותו אדם את שמחת החיים.

השנה מחברים בין הדור המבוגר לדור הצעיר

אין סוף לשמחה שנוצרת כאשר הילדים, הנכדים או הנינים מבקרים בבית. הבית שעד עכשיו אכלס בעיקר את המטופל ואת האחות הסיעודית שמלווה אותו הופך לשמח יותר, חי יותר ומשפחתי יותר.

השנה הקפידו ליצור הזדמנויות לקירוב בין הקשיש ובין הנכדים והנינים. בין אם מדובר בביקורים קבועים, בחיפוש אחר פעילויות שאפשר לעשות יחד ובשילוב הקשיש באירועים משפחתיים כמו ימי ההולדת של הילדים.

השנה מעודדים קשר מצוין בין האחות הסיעודית ובין בני המשפחה

הקשר ושיתוף הפעולה בין המטפל הסיעודי ובין המשפחה חשוב מאד להצלחת הטיפול וליצירת שגרה מהנה עבור הקשיש ועבור כל מי שנמצא סביבו.

השנה דואגים לחבר בין המשפחה ובין האחות הסיעודית שמתגוררת עם הקשיש. מארוחות משותפות בבית הקשיש ועד לפעילויות מחוץ לבית, משיחות פתוחות ועד לטלפונים לעדכון על המצב.

יצירת הרגלים קבועים חשובה בכל מצב, אך בעיקר כאשר מתמודדים עם מצב סיעודי. הרגלים קבועים שמחברים בין בני המשפחה, יוצרים שיתוף בטיפול בקשיש או בחולה, מחברים את הצוות הסיעודי אל בני המשפחה ומחברים את בני הדור הצעיר אל הדור המבוגר יהפכו את השנה הקרובה למשפחתית יותר, חמה יותר וקלה יותר עבור הקשיש הסיעודי.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *