ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » כיצד מסייעים טיפולי רפואה משלימה לשגרת הטיפול הסיעודי?

כיצד מסייעים טיפולי רפואה משלימה לשגרת הטיפול הסיעודי?

טיפולי רפואה משלימה תורמים כיום לאנשים בכל שלבי חייהם. הם מסייעים להחלמה מפציעות וניתוחים ועוזרים ללא מעט חולים במסגרת של טיפול סיעודי לאחר ניתוח ולאורך שגרת חייהם הלא פשוטה. 

כיצד מסייעים טיפולי רפואה משלימה במהלך שגרת חייהם של קשישים ובמסגרת טיפולים סיעודיים קבועים ואילו טיפולים משמשים היום להקלה על מכאובים ובעיות בריאותיות שונות. סקרנו את התחום ואת יתרונותיו.

רפואה משלימה בשגרת טיפול הסיעודי

רפואה משלימה לגיל הזהב

בשנים האחרונות הופיעו לא מעט מחקרים שמחזקים את יתרונות השימוש ברפואה משלימה. מחקרים אלו הובילו להצע רחב של טיפולים במסגרת קופות החולים ומרפאות החוץ של בתי חולים שונים. גם בטיפול בגיל הזהב משמשת הרפואה המשלימה כלי עזר חשוב. במסגרת טיפול סיעודי בבתי אבות ובדיור המוגן משלבים היום תפריט טיפולים נרחב ומטפלים מקצועיים זמינים לאורך השבוע למתן טיפולים שונים.

בנוסף, נותנות קופות החולים תמיכה בטיפולים משלימים שונים, זאת מתוך ההבנה שיש בהם כדי להקל על קשישים רבים. העובדה שהרפואה המשלימה מסייעת לא רק להחלמה פיזית אלא גם לחיבור מחודש לנפש, מדברת אל לא מעט קשישים שחוו אובדן של בן זוג, יציאה לפנסיה או צורך בשיקום לאחר ניתוח או טיפול רפואי אחר.

הרפואה המשלימה באה במקביל לטיפולים במסגרת הרפואה הקונבנציונלית, שהם חלק משגרת חייו של הקשיש במסגרת טיפול סיעודי או כל מסגרת אחרת.

אילו טיפולי רפואה משלימה מתאימים לקשישים?

דיקור סיני

טיפול שמסייע כבר אלפי שנים לפתור בעיות שונות. הדיקור הסיני מבוסס על שימוש במחטים דקיקות שננעצות במקומות מסוימים בגוף, לפי מפה אנרגטית של נקודות מרידיאניות. נקודות אלו משמשות ערוצי אנרגיה שדרכם אפשר לשחרר אנרגיה רעה ולהכניס לגוף אנרגיה מרפאת. הדיקור יכול לעזור במגוון בעיות, מבעיות במערכת העיכול ועד כאבי ראש.

נטורופתיה

שיטה תזונתית לריפוי הגוף, באמצעות צמחי מרפא, תפריט של תזונה נכונה, פעילות גופנית וטכניקות מגע וטיפול. הנטורופתיה איננה מתאימה לכל אחד וצריך לתרגל אותה בליווי של תזונאי נטורופת שמתמחה בטיפול בקשישים. במהלך טיפול זה חשוב להדריך את המטפל הסיעודי כיצד לנהוג בבית מבחינה תזונתית.

שיאצו

עוד שיטת טיפול עתיקה שכוללת לחיצות ומגע בנקודות שונות בגוף. דרך הלחיצות הללו ניתן לאבחן מקומות בעייתיים, מחלות ומיחושים ולטפל בהם בצורה אנרגטית.

הומיאופתיה

טיפול באמצעות צמחי מרפא ומינרלים. הטיפול הותיק הזה הוא טיפול בהתאמה אישית שמתאים לכל גיל. כל אחד עובר אבחון נקודתי על ידי המטפל ומותאמים לו צמחי המרפא הרלוונטיים אליו. גם במקרה זה יש צורך בהדרכה כיצד ליישם בבית במסגרת טיפול סיעודי קבוע.

עיסויים

עיסוי רפואי מסוגים שונים יכול לסייע מאד לקשישים שסובלים מכאבי שרירים ופרקים. חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל לפני בחירת העיסוי ולוודא שהמעסה עורך תשאול רפואי לפני תחילת העיסוי. קיימים אינספור סוגי עיסויים שיכולים להתאים – מעיסוי שבדי ועד לעיסוי רפואי.

כל הטיפולים צריכים להיעשות במסגרת טיפול מקצועי, על ידי אדם שהוסמך לכך. 

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *