ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » אחות פרטית ישראלית – מדוע זה כדאי?

אחות פרטית ישראלית – מדוע זה כדאי?

  • by

טיפולים בקשיש או באדם צעיר בעל נכות נפשית ו/או פיזית יכולים להיות מתישים מאוד. לכן, רבים פונים לבקשת עזרה ומעסיקים מטפל חיצוני בשכר. בעוד אנשי הסיעוד המטפלים בקשישים יכולים להעניק סיוע רב, אין תחליף לשירות מקצועי של אחות. כיום, לא חייבים להתפשר על עובדים ממדינות זרות. ניתן להזמין אחות פרטית ישראלית וליהנות משירות מסור בשפת האם שלכם. במאמר זה נרחיב על הנושא.

מה היתרונות של אחות פרטית ישראלית?

כאשר מעסיקים אחות פרטית ישראלית אתם נהנים משירות מסור בשפה העברית. קשישים רבים דוברים רק את השפה הזו. גם אם בעבר שלטו בשפה האנגלית הם עשויים לשכוח אותה. לכן, הם לא יוכלו להסתייע בשירותיו של עובד זר. לאור השינויים בתנאי ההעסקה של המטפלים אין הבדל גדול מבחינת המחיר. מטפל ישראלי גם לא חייב לגור במקום אצלכם ויכול לבוא ולסייע רק בשעות בהם אתם זקוקים לו.

בנוסף, בתקופה הנוכחית, לאחר עידן הקורונה, קשה מאוד למצוא מטפלים זרים. הזמינות שלהם מצומצמת והם מתחילים להעדיף אזורים שבהם יוכלו להתראות עם מטפלים מהמדינה שלהם. לעומת זאת, אחות פרטית ישראלית אפשר למצוא בזמינות גבוהה יותר.

כמה זמן האחות עובדת?

שעות העבודה וכמות השעות של אחות פרטית כמובן תלויות בצרכים האישיים של כל משפחה ומטופל. ישנן משפחות שזקוקות רק לשלוש או ארבע שעות בכל פעם. משפחות אחרות צריכות מטפלת שתהיה בבית סביב השעון.

אחות פרטית ממוצעת יכולה לעבוד כ-8-12 שעות ביום ויש לה זמינות לעבודה בשעות גמישות. במקרים רבים, אחיות יכולות להיות בסביבה רק ארבע שעות במהלך היום כדי לטפל בחולים שלהן.היתרונות בהעסקת אחות פרטית כוללים יותר זמן עם בני המשפחה ופחות הוצאות רפואיות. זה גם נותן למטופלים יותר חופש בבחירת האיזון שלהם בין טיפול ועצמאות בזמן שהם מתאוששים מפציעה או ניתוח.

גם בבתי חולים ובמוסדות לקשישים

לא חייבים להעסיק אחות פרטית ישראלית רק בבית. אתם יכולים ליהנות מאותו שירות מסור גם בבית אבות, דיור מוגן או בית חולים. אחות פרטית שמטפלת בקשיש יכולה להעניק לו יחס אישי ומסור יותר מאחות עמוסה במחלקה בבית החולים. השגחה פרטית בבית חולים למשל, לאחר ניתוח כלשהו. בתקופה של השיקום, זוהי אפשרות נהדרת.

לכן, משפחות רבות לא מוותרות על האפשרות להעניק את הטיפול המסור והטוב ביותר לקיריהן.

לסיכום, כיום רבים מגלים כי שירותיה של אחות פרטית ישראלית אינם שונים במאום מזו של מטפל ממדינה אחרת. להיפך, מדובר בשירות טוב יותר בשפה אותה אתם והמטפל דוברים באופן שוטף. אין הבדלי תרבויות ואינכם חייבים להקצות מקום מגורים למי שמטפל ביקיריכם. ממש כמו המנקה, האחות מגיעה לתת שירות למשך הזמן בו אתם זקוקים לה, ולאחר מכן היא חוזרת לביתה. אתם נהנים מהידע המקצועי והניסיון שצברה, והיא, מצידה נהנית ממקום עבודה יציב. תוכלו לפנות אלינו ונוכל למצוא עבורכם את האחות המתאימה ביותר למשפחה שלכם.