ראשי » מרכז המידע של יד לאחיות » חימום בית הקשיש בחורף – יתרונות וחסרונות לכל שיטה

חימום בית הקשיש בחורף – יתרונות וחסרונות לכל שיטה

החורף מעמיד כל משפחה שיש בה קשיש סיעודי באתגר משמעותי – איך לחמם את הבית? לצד אינספור דברים שצריך לחשוב עליהם, החורף מביא איתו לא מעט שאלות בנושא הזה ובכלל בנושא הבית עצמו.

משפחות רבות משקיעות באמצעים רבים שיקלו על הקשיש. מפנייה לקבלת טיפול לקשישים פרטי – מעובד זר או אחות סיעודית ועד לרכישת הפריטים שיהפכו את הבית ליותר נעים. בכל הקשור לתנורים ואמצעי חימום אחרים, אנחנו צריכים לבדוק גם את נושא הבטיחות.

סקרנו את מיטב הפתרונות שקיימים היום בשוק כדי לבדוק מה יהיה האמצעי המתאים ביותר לחימום בית הקשיש.

חימום בית הקשיש בחורף

חימום באמצעות מזגן

הדרך הכי קלה לחמם חלל גדול במהירות היא באמצעות מערכת מיזוג אוויר. היתרון הגדול של מזגן היא שאפשר להתקין מזגן מרכזי שיחמם את כל החדרים בבית – מהסלון ועד חדר השינה.

מצד שני, יש לשקול את העלויות. חשבון חשמל תפוח במיוחד אחרי החורף בעקבות שימוש קבוע במזגן הוא חסרון ללא ספק. בנוסף, חשוב לזכור שמזגן מייבש, ולכן אם אתם משתמשים במיזוג אוויר לחימום כדאי להשאיר בחדר קערה קטנה עם מים שתיצור לחות ותמנע התייבשות.

חימום באמצעות קמין עצים

אין על התחושה החמימה והביתית של קמין עצים, אבל מצד שני מדובר בהתעסקות. לצד עלויות רכישת העץ, מדובר בעבודה יומיומית של ניקוי הקמין והחלפת העצים.

אם יש טיפול לקשישים פרטי של עובד שנמצא בבית כל הזמן, אפשר להיעזר בו לתפעל גם את הקמין, אבל אם הקשיש נמצא לבדו במהלך שעות מסוימות ביום, עדיף לא לבחור באופציה כזו.

חימום באמצעות מפזר חום

מפזר חום מעניק חימום מהיר וקל. כל מה שצריך לעשות הוא להדליק את המפזר והחדר מתחמם. עם זאת, חשוב לזכור שמדובר במכשיר קטן שלא יכול לחמם את כל החדרים בבית – לכן, כדי לשמור על בית חם ונעים בחורף הקר, צריך כמה מפזרי חום שיונחו בכל החדרים.

חסרון נוסף הוא עלויות החשמל שמתווספות כשמפעילים את מפזר החום לאורך כל היום וכן כמו מזגן, הוא יכול לגרום ליובש.

חימום באמצעות תנור גז או נפט

היתרון העיקרי של חימום באמצעות תנורי גז או נפט הוא החסכון הכלכלי. מזמינים את הגז או הנפט אחת לכמה חודשים ונהנים מבית חם. תנור גז גדול יכול לחמם שטח רחב יחסית ולא דורש התעסקות מיוחדת.

חשוב לזכור שעלויות נפט יקרות יותר מהזמנת בלוני גז ולכן אופציית הגז עדיפה. עם זאת, חשוב לשמור על בטיחות ולהקפיד שמישהו מוסמך ידליק את התנור בעת הצורך. אם יש טיפול בקשישים פרטי של מטפל סיעודי, צריך להנחות אותו כיצד לתפעל את התנור.

לסיכום, לכל אמצעי חימום יש יתרונות וחסרונות. כדאי להתייחס לתקציב, לגודל הבית ולדרך התפעול והתחזוקה של אמצעי החימום.

[banner ]זמינים עבורכם 24 שעות ביממה – 077-7296023[/banner]

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *